REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Sport Rio: Czerniaka zabrakło na 100 m st. dowolnym przez niedopatrzenie

Rio: Czerniaka zabrakło na 100 m st. dowolnym przez niedopatrzenie

-

fot.Patrick Kraemer/EPA
Niedopatrzenie trenerów odebrało Konradowi Czerniakowi prawo startu na 100 m stylem dowolnym fot.Patrick Kraemer/EPA

Konrad Czerniak nie wystartował w eliminacjach zawodów pływackich na 100 m stylem dowolnym przez błąd formalny. “Prawo do startu w igrzyskach olimpijskich odebrał mi ktoś z PZP przez niedopatrzenie, pomyłkę” – napisał na Facebooku.

REKLAMA

Zawodnika AZS AWF Katowice nie było na liście startowej. “Mam niemiłą informację dla wszystkich, którzy czekają na mój start na 100 dowolnym – nie popłynę. Nie była to moja decyzja, ani mojego trenera. Dowiedziałem się o tym od mojej siostry dzień przed rozpoczęciem igrzysk. Informacja ta zwaliła mnie z nóg, nie życzę nikomu takiej sytuacji i mam nadzieję, że się to nigdy nie powtórzy” – napisał Czerniak na swoim koncie na Facebooku.

Dodał, że wystartuje w czwartek w eliminacjach na 100 m stylem motylkowym.

“Trenuję pływanie od 20 lat. Reprezentuję Polskę i prawie całe życie podporządkowałem temu, aby ścigać się z najlepszymi. Prawo do startu w igrzyskach odebrał mi ktoś z PZP przez niedopatrzenie, pomyłkę, sytuację jeszcze niewyjaśnioną” – dopisał 27-letni pływak.

W opinii szefa wyszkolenia Polskiego Związku Pływackiego Jana Wiederka brak Konrada Czerniaka na olimpijskiej liście startowej wyścigu na 100 m stylem dowolnym w Rio de Janeiro to niedopatrzenie trenerów, które nie powinno się wydarzyć.

– Na pewno nie była to złośliwość, ale zabrakło komunikacji między trenerem kadry a szkoleniowcem zawodnika – powiedział Wiederek.

Jak tłumaczył, prowadzący Czerniaka Bartosz Kizierowski nie wysłał do federacji oficjalnego zgłoszenia pływaka AZS AWF Katowice do startu w stylu dowolnym, a jedynie w koronnej konkurencji – stylu motylkowym.

– Pewnie fakt, że Konrad kwalifikował się również w kraulu spowodował, że jego trener uznał zgłoszenie za oczywiste. Jednak zabrakło ustalenia tego i sprawdzenia, czy podpisujący ostateczną dokumentację koordynator kadry Piotr Gęgotek wpisał Konrada na tę listę – wyjaśnił.

Dodał, że pierwszy raz spotkał się z taką sytuacją, która “nigdy nie powinna się wydarzyć”.

Czerniak to trzykrotny medalista mistrzostw świata stylem motylkowym: srebro na 100 m w 2011 roku, brąz na 100 m w 2013 oraz brąz na 50 m w 2015. Jest mistrzem i wicemistrzem Europy stylem motylkowym z Berlina (2014) na 100 i 50 m. W tegorocznych mistrzostwach kontynentu w Londynie zajął drugie miejsce na 100 m stylem motylkowym.

(PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks