0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportRio: Antiga: to najlepszy mecz Polaków w tym sezonie

Rio: Antiga: to najlepszy mecz Polaków w tym sezonie

-

Zespół Stephane'a Antigi rozegrał z Argentyną najlepszy mecz w tym sezonie fot.Mario Ruiz/EPA
Zespół Stephane’a Antigi rozegrał z Argentyną najlepszy mecz w tym sezonie fot.Mario Ruiz/EPA

Trener polskich siatkarzy Stephane Antiga po komplecie trzech zwycięstw jest bardzo zadowolony z postawy swoich graczy na igrzyskach w Rio de Janeiro. – Z Argentyną zagraliśmy najlepsze spotkanie w tym sezonie – ocenił. W czwartek biało-czerwoni triumfowali 3:0.

REKLAMA

– To najlepszy mecz Polaków w tym sezonie. Możemy na pewno zagrać lepiej, ale już teraz było naprawdę świetnie – przyznał.

Mistrzowie świata mają wyraźny patent na Argentynę. To przeciwnik, z którym świetnie sobie radzą i rzadko przegrywają. Nawet wówczas, kiedy rywal jest świetnie przygotowany. Drużyna prowadzona przez Julio Velasco ma na koncie także dwie wygrane – z Iranem i Rosją.

– Bardzo podobnie gramy. Oba zespoły przyjmują dobrze. Jesteśmy trochę mocniejsi od nich. Mała różnica, minimalna nawet była w trzecim secie, ale Grzegorz Łomacz zagrał bardzo dobrze i doskonale oszukiwał argentyński blok – ocenił Antiga.

Najważniejsze jego zdaniem było, by kontrolować lidera drużyny. W tym wypadku był to znany z występów w Skrze Bełchatów Facundo Conte.

– Nie tylko on oczywiście gra, ale on jest w stanie wygrać sam w ataku każdy mecz, dlatego było takie ważne, żeby się koncentrować, gdy do niego leciała piłka – dodał.

Teraz cel przed Polakami jest jeden – trener koniecznie chce wygrać grupę. Do tego potrzebne jest zwycięstwo w sobotę nad Rosjanami.

– Teoretycznie dzięki temu wpadniemy na łatwiejszego rywala w ćwierćfinale. To ważne, by potem nie żałować. Jak wiemy, że graliśmy bardzo dobrze i więcej już się nie udało ugrać to znaczy, że wszystko zrobiliśmy co w naszej mocy. A oto w tym chodzi – powiedział francuski szkoleniowiec.

Zapowiedział także, że w ostatnim grupowym meczu z Kubą możliwe jest, by wpuścił siatkarzy, którzy dotychczas nie grali zbyt dużo. Antiga jest przekonany o tym, że Polacy w tej chwili są w stanie wygrać z każdym. A w ćwierćfinale nie boi się nawet Brazylii.

– My możemy z nią zwyciężyć. Oczywiście będzie trudno, ale gospodarze nie zaczęli tego turnieju wcale jakoś bardzo dobrze – zaznaczył.

Na razie Francuz nie miał zbyt wiele okazji, by śledzić inne dyscypliny w igrzyskach.

– Widziałem tylko siatkówkę. Żałuję, ale brakuje czasu. W wolne dni już o 7 rano wstajemy i próbujemy coś robić – wspólnie gramy w piłkę nożną, idziemy na siłownię, biegamy. Potem wideo, obiad, ale tylko jak mamy czas. Wyjazd na trening, potem pierwsze wideo grupowe. Kolacja, też jak mamy czas i do późnych godzin kolejna analiza rywala. Muszę też zawsze znaleźć chwilę, by indywidualnie porozmawiać z chłopakami – wyjawił.

Antiga jednak nie narzeka. – Wakacje w Rio mogłyby być genialne, ale ja wolę grać do końca igrzysk – zapewnił.

(PAP)

REKLAMA

2126831070 views

REKLAMA

REKLAMA

2126831087 views

REKLAMA

REKLAMA

2128627407 views

REKLAMA

2126831097 views

REKLAMA

2126831101 views

REKLAMA

2126831105 views