REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Sport Remis w walce Mike'a Tysona z Royem Jonesem Jr.

Remis w walce Mike’a Tysona z Royem Jonesem Jr.

-

- Advertisement -

Mike Tyson “robił wszystko, żeby pokazać formę, która uczyniła z niego legendę w oczach całego pokolenia kibiców boksu” fot.Joe Scarnici/EPA-EFE/Shutterstock

54-letni amerykański bokser Mike Tyson zremisował z trzy lata młodszym rodakiem Royem Jonesem Juniorem w pokazowym pojedynku w Los Angeles. Byli mistrzowie świata walczyli przez osiem dwuminutowych rund, a dochód przeznaczono na cele charytatywne.

“To jeszcze lepsze niż walka o mistrzostwo. Możemy zrobić coś dobrego dla świata. Trzeba to powtórzyć” – powiedział po walce Tyson, który wrócił na ring po 15-letniej przerwie.

Relacjonująca pojedynek agencja AP oceniła, że najmłodszy w historii mistrz świata wagi ciężkiej – Tyson miał 20 lat, gdy w 1986 roku wygrywał z Trevorem Berbickiem – nawiązywał momentami do niezwykłych występów z przeszłości.

“Robił wszystko, żeby pokazać formę, która uczyniła z niego legendę w oczach całego pokolenia kibiców boksu” – napisano.

Klasę rywala docenił również Jones Jr, który w 2018 zakończył karierę, wcześniej zostając mistrzem świata wagi średniej, super średniej, półciężkiej i ciężkiej.

“Ciosy na ciało zdecydowanie zebrały swoje żniwo. Przyjmować ciosy Mike’a – to coś niezwykłego. Jestem zadowolony z remisu. Może uda nam się to powtórzyć” – powiedział.

“Wyprowadziłem dobre ciosy, a ty wszystkie przyjąłeś. Szanuję to” – zwrócił się z kolei do rywala Tyson.

Jones wystąpił w spodenkach i rękawicach upamiętniających tragicznie zmarłego w wypadku śmigłowca Kobe Bryanta. Tyson boksował w typowych dla siebie czarnych spodenkach.

Gala w Los Angeles, na którą składały się także inne walki oraz występy artystyczne, odbyła się bez udziału kibiców z powodu pandemii koronawirusa.

(PAP)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA