REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportRajd Śląska zakończony po śmiertelnym wypadku na trasie

Rajd Śląska zakończony po śmiertelnym wypadku na trasie

-

Rajd Śląska został przez organizatorów zakończony po wypadku, w którym zginęła 39-letnia pilotka jednej z załóg – poinformowano w komunikacie.

Do wypadku doszło przed południem na odcinku specjalnym w Chybiu, trzecim z ośmiu zaplanowanych na sobotę. Samochód Honda Civic z numerem 40 wypadł z trasy i uderzył w ogrodzenie. Kolejna załoga już po minucie wszczęła procedurę wypadkową. Na miejscu zdarzenia niezwłocznie pojawiły się dwa zespoły ratunkowe. Kierowca w szoku został zabrany do szpitala na badania. Pilotki nie udało się uratować.

REKLAMA

“Komitet organizacyjny Rajdu Śląska składa najszczersze kondolencje bliskim zmarłej zawodniczki. W tej sytuacji sportowa rywalizacja nie będzie kontynuowana, a załogi, kibice oraz osoby zaangażowane w organizację rajdu zgromadzą się przed Stadionem Śląskim, by uczcić pamięć pilotki minutą ciszy” – napisano w komunikacie.

Kierowca prowadzący samochód był trzeźwy, a – według wstępnych ustaleń – powodem wypadku, w którym zginęła jego 39-letnia pilotka, był poślizg – poinformowała policja.

“Wstępne ustalenia na miejscu zdarzenia wskazują na to, że załoga na prostym odcinku drogi, tuż przed zakrętem, wpadła w poślizg. Pojazd wypadł z trasy i uderzył w ogrodzenie. Niestety pilot, 39-letnia kobieta, zginął na miejscu. Kierowca nie odniósł obrażeń. Był trzeźwy. Została od niego pobrana krew do analizy. Na miejscu prowadzone były czynności policjantów pod nadzorem prokuratora. Odcinek drogi, na którym doszło do zdarzenia, był niedostępny dla kibiców” – poinformowała policja w komunikacie.

Dwudniowy rajd rozpoczął się w piątek Kryterium 100-lecia Powstań Śląskich. Na krótkim odcinku najszybsza była załoga Mikołaj Marczyk – Szymon Gospodarczyk (Skoda Fabia Rally2 Evo).

W sobotę na zawodników czekało blisko 100 km na ośmiu odcinkach specjalnych wytyczonych w Wyrach, Bestwinie, Chybiu i Jastrzębiu Zdrój oraz na ulicach centrum Katowic.

(PAP)

REKLAMA

2119250307 views

REKLAMA

2119250400 views

REKLAMA

REKLAMA

2121046753 views

REKLAMA

2119250467 views

REKLAMA

2119250523 views

REKLAMA

2119250565 views