REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportPZPN: wznowienie sezonu pierwszej i drugiej ligi od 30 maja do 6...

PZPN: wznowienie sezonu pierwszej i drugiej ligi od 30 maja do 6 czerwca

-

Wciąż nie wyznaczono daty wznowienia rozgrywek polskiej ekstraklasy fot.Facebook
- Advertisement -

Wznowienie rozgrywek pierwszej i drugiej ligi piłkarskiej, przerwanych z powodu pandemii koronawirusa, nastąpi w okresie od 30 maja do 6 czerwca – poinformował we wtorek PZPN. Jak dodano, zaległe mecze ćwierćfinału Pucharu Polski odbędą się 27 maja.

Dotychczas w pierwszej i drugiej lidze rozegrano po 22 z 34 kolejek. Na zapleczu ekstraklasy prowadzą z dorobkiem 43 punktów Podbeskidzie Bielsko-Biała i Warta Poznań, natomiast w drugiej lidze (trzeci poziom rozgrywek) liderem jest Widzew Łódź (47 pkt), który wyprzedza o pięć punktów Górnika Łęczna.

We wtorek Departament Rozgrywek Krajowych PZPN, zapowiadając wznowienie rywalizacji w 1. i 2. lidze w okresie pomiędzy 30 maja – 6 czerwca, zaznaczył, że w planach jest rozegranie wszystkich kolejek, czyli od 23. do 34., a także meczów barażowych, z uwzględnieniem możliwości zakończenia obecnego sezonu po 30 czerwca 2020 roku.

Wyznaczono także datę wznowienia rozgrywek o Puchar Polski. Tam odbyły się w marcu dwa spotkania ćwierćfinałowe: GKS Tychy – Cracovia (1:2 po dogrywce) oraz Lechia Gdańsk – Piast Gliwice (2:1). Nie rozegrano jeszcze meczów Stali Mielec z Lechem Poznań i Miedzi Legnica z Legią Warszawa.

Zaległe mecze 1/4 finału Totolotek Pucharu Polski na szczeblu centralnym w sezonie 2019/20 odbędą się 27 maja 2020 roku. Po ich rozegraniu zostaną ustalone terminy meczów 1/2 finału i finału – zapowiedziano na stronie PZPN.

Na razie nie jest znany termin wznowienia rozgrywek m.in. w niższych ligach – od trzeciej w dół. Jak poinformowano we wtorek, „zgodnie z komunikatem opublikowanym po spotkaniu Prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej (…) wszystkie mecze III ligi i pozostałych klas rozgrywkowych piłki nożnej i futsalu, kobiet oraz mężczyzn, wszystkich kategorii wiekowych, zostają odwołane do 11 maja 2020 roku włącznie”.

Europejska Unia Piłkarskiej (UEFA) zdecydowanie zaleciła we wtorek krajowym federacjom, aby podjęły próbę wznowienia obecnego sezonu. W czwartek zbierze się Komitet Wykonawczy tej organizacji.

Na razie nie wyznaczono daty wznowienia rozgrywek polskiej ekstraklasy, ale coraz częściej wymienia się termin na przełomie maja i czerwca.

Drużyny PKO BP Ekstraklasy od 20 kwietnia miały rozpocząć wdrażanie protokołu medycznego, dzięki któremu będzie możliwe wznowienie rozgrywek.

Protokół zakłada, że 4 maja zostaną przeprowadzone testy na obecność koronawirusa dla poszczególnych drużyn. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to niewykluczone, że treningi z udziałem wszystkich piłkarzy byłyby możliwe ok. 10-15 maja.

Rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski we wtorek w rozmowie z PAP potwierdził informację podaną przez „WP Sportowe Fakty” o oszczędnościach w PZPN, dotyczących obniżki na dwa miesiące o tysiąc złotych wynagrodzenia m.in. zawodowych sędziów.

„PZPN, podobnie jak inne firmy, w wyniku kryzysu gospodarczego poszukuje oszczędności. Dlatego w przypadku m.in. sędziów, którzy są na umowach cywilno-prawnych, kwota bazowa została zmniejszona o tysiąc złotych, od 1 maja do 30 czerwca. Nie wykonują oni w tej chwili obowiązków wynikających z umów, ponieważ rozgrywki się nie odbywają” – powiedział Kwiatkowski.

(PAP)

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA