REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportPZPN: trwają rozmowy z kandydatami na selekcjonera

PZPN: trwają rozmowy z kandydatami na selekcjonera

-

Prezes PZPN Cezary Kulesza poinformował zarząd federacji, że trwają rozmowy z kandydatami na stanowisko selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski – przekazano po środowych obradach tego gremium. Jak dodano, do czasu podjęcia decyzji związek nie będzie udzielał dalszych informacji.

W środę odbyły się obrady zarządu PZPN. Jeszcze niedawno wydawało się, że wówczas może zostać ogłoszone nazwisko nowego selekcjonera, ale – jak oświadczyła federacja – negocjacje jeszcze się nie zakończyły.

REKLAMA

„Podczas posiedzenia Zarządu Prezes Cezary Kulesza przedstawił aktualną sytuację związaną z wyborem selekcjonera reprezentacji Polski. Prezes poinformował Członków Zarządu, że trwają negocjacje z kandydatami na trenera. Przez wzgląd na ich pomyślny przebieg oraz spokój niezbędny dla najlepszej decyzji, PZPN nie będzie udzielał więcej informacji w tym temacie do czasu jej podjęcia” – przekazano w środowym komunikacie.

Biało-czerwoni nie mają trenera od końca grudnia, gdy PZPN rozwiązał kontrakt z Paulo Sousą, na jego prośbę. Portugalczyk objął funkcję trenera Flamengo Rio de Janeiro, a w Polsce spadła na niego duża fala krytyki za odejście z reprezentacji w ważnym dla niej momencie.

Nowy trener kadry będzie miał niewiele czasu, ponieważ już 24 marca reprezentację czeka w Moskwie półfinałowy mecz barażowy z Rosją o awans do mistrzostw świata. Jeżeli Polacy zwyciężą, zmierzą się w finale barażowym 29 marca w Chorzowie z lepszym z pary Szwecja – Czechy.

Faworytem mediów do objęcia funkcji po Sousie pozostaje Adam Nawałka, który prowadził już biało-czerwonych od listopada 2013 do lipca 2018 roku. Osiągnął z drużyną ćwierćfinał Euro 2016 i awansował na mundial 2018.

Według najnowszych informacji medialnych prezes Kulesza prowadzi rozmowy również z dwoma innymi kandydatami. Mają nimi być Andrij Szewczenko, zwolniony niedawno z włoskiej Genoi i Michał Probierz, który po dwóch dniach zerwał kontrakt z Termaliką Nieciecza.

Na razie ogłoszono, że trenerem kadry Polski do lat 19 będzie Marcin Brosz. Nazwisko byłego szkoleniowca m.in. Piasta Gliwice, Korony Kielce i Górnika Zabrze pojawiało się wcześniej w mediach w kontekście ewentualnej współpracy z Nawałką w sztabie pierwszej reprezentacji.

(PAP)

REKLAMA

2109202490 views

REKLAMA

2109202722 views

REKLAMA

REKLAMA

2110999113 views

REKLAMA

2109202863 views

REKLAMA

2109202962 views

REKLAMA

2109203070 views