REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportPŚ w skokach – trener o dyskwalifikacji Graneruda: w ostatnich dniach nagle...

PŚ w skokach – trener o dyskwalifikacji Graneruda: w ostatnich dniach nagle schudł

-

Dyskwalifikacja Halvora Egnera Graneruda po zwycięstwie w zawodach Pucharu Świata w Rasnovie tłumaczona jest w Norwegii nie tylko błędem tych, którzy źle dobrali kombinezon, lecz też nagłą utratą wagi skoczka w ostatnich dniach.

„Halvor w ostatnich dniach nagle schudł i wyraźnie stracił trochę mięśni w biodrach. Właśnie w tym miejscu kombinezon okazał się zbyt obszerny” – skomentował sytuację austriacki trener norweskich skoczków Alexander Stoeckl.

REKLAMA

Granerud powiedział dziennikarzom kanału telewizji TV2, że czuł, iż kombinezon jest zbyt luźny właśnie w biodrach i dodał, że nie był to ten sam, w którym skakał w Klingentahl i w Zakopanem.

Skoczek po konkursach w Polsce udał się na 48 godzin do Norwegii, aby uzupełnić zapasy żywności, ponieważ ma alergię na gluten i aby uniknąć problemów żołądkowych podczas pobytu za granicą unika lokalnych potraw. Może jeść tylko konkretne norweskie produkty, jak m.in. chrupkie pieczywo, płatki zbożowe, masło orzechowe i owsiankę produkowaną przez tylko jedną firmę w całej Skandynawii.

„Być może po czterech tygodniach pobytu za granicą z powodu niedożywienia +zmalał+, a wagę +robiła+ woda i to było problemem w Rasnovie. Z drugiej strony dopasowanie kombinezonu przecież nie polega tylko na wadze skoczka, ale też na precyzyjnych pomiarach” – komentowały norweskie media.

Granerud cieszył się tylko przez chwilę z 12. zwycięstwa w tym sezonie i przyznał, że jego celem jest poprawienie wyniku Ryoyu Kobayashiego, który w cyklu 2018/19 wygrał 13 konkursów, podobnie jak 10 lat wcześniej Gregor Schlierenzauer. Rekord – 15 triumfów – należy do Słoweńca Petera Prevca z edycji 2015/16.

„Jesteśmy w tym samym wieku, z rocznika 1996, i chcę przejść do historii skoków jako najlepsza +96+” – powiedział Norweg przed konkursem w Rasnovie.

Po jego dyskwalifikacji zwycięzcą piątkowego konkursu został właśnie Kobayashi, który zdaniem norweskich komentatorów i ekspertów zaczyna wchodzić na wysokie obroty i nie drugi w Rumunii Kamil Stoch, lecz właśnie Japończyk staje się najpoważniejszym rywalem Graneruda w rozpoczynających się w przyszłym tygodniu mistrzostwach świata w Obersdorfie.

(PAP)

REKLAMA

2102934641 views

REKLAMA

2102934874 views

REKLAMA

2104731266 views

REKLAMA

2102935017 views

REKLAMA

2102935117 views

REKLAMA

2102935226 views