REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Sport PŚ w skokach - Stoch: kubeł zimnej wody jeszcze nikomu nie zaszkodził

PŚ w skokach – Stoch: kubeł zimnej wody jeszcze nikomu nie zaszkodził

-

- Advertisement -

Kamil Stoch: nie ustrzegłem się dziś karygodnych błędów. W drugiej serii fot.Facebook

“Kubeł zimnej wody jeszcze nikomu nie zaszkodził” – podsumował swój występ w pierwszym w sezonie 2020/2021 konkursie indywidualnym Pucharu Świata w skokach narciarskich Kamil Stoch. W zawodach w Wiśle-Malince zajął 27. miejsce.

“Nie ustrzegłem się dziś karygodnych błędów. W drugiej serii, z tak niskiego rozbiegu, przy zmiennych warunkach atmosferycznych trzeba było skoczyć bardzo dobrze. Należało całą energię włożyć w odbicie. Nie mogłem dziś znaleźć optymalnej pozycji najazdowej i wyglądało to tak, jak wszyscy widzieli. Jednak próba, jaką oddałem w piątek w kwalifikacjach, utwierdza mnie w przekonaniu, że potrafię oddać dobry skok” – powiedział dziennikarzom.

Stoch przypuszcza, że słaby wynik w niedzielę może być konsekwencją startu w sobotnim konkursie drużynowym. Wziął w nim udział, mimo złego samopoczucia.

„Być może tak jest, ale nie żałuję takiej decyzji. Kubeł zimnej wody na samym początku zawodów jeszcze nikomu nie zaszkodził, zwłaszcza mi” – stwierdził.

Jest mimo wszystko zadowolony, że mógł zainaugurować sezon zimowy, oddać skoki zakończone lądowaniem na śniegu.

„Szkoda, że was nie ma – zwracam się do kibiców. Myślę, że mógłbym czerpać od was dużo energii, robić to co zawsze czynię, gdy odbywają się zawody w Polsce. Jednak i tak słyszałem z lasu jakieś okrzyki. Za to dziękuję. Mam nadzieję, że także w domach, oglądając zawody w telewizji, mocno krzyczeliście. Róbcie to dalej, trzymajcie za nas kciuki” – zaapelował.

Ze względu na pandemię Covid-19 zawody odbyły się bez udziału publiczności. Jednak grupa osób oglądała je, stojąc poza obiektem, w pobliskim lesie.

(PAP)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Enable Notifications    Ok No thanks