REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Sport PŚ w skokach - Stękała trzeci w kwalifikacjach w Zakopanem, Żyła zdyskwalifikowany

PŚ w skokach – Stękała trzeci w kwalifikacjach w Zakopanem, Żyła zdyskwalifikowany

-

Sześciu polskich skoczków narciarskich awansowało do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Zakopanem. W kwalifikacjach najlepszym z biało-czerwonych okazał się Andrzej Stękała, który zajął trzecie miejsce. W zawodach zabraknie zdyskwalifikowanego Piotra Żyły. Kwalifikacje wygrał Yukiya Sato, ubiegłoroczny rekordzista zakopiańskiej skoczni (147 m).

Zapytany jak ocenia warunki i swój występ Stękała powiedział, że pozytywnie. “Moja dyspozycja jest na tyle dobra, że ten wiatr wiejący z tyłu nawet nie bardzo mi dziś przeszkadzał” – stwierdził krótko.

REKLAMA

2147483647 clicks

Siódmy był Dawid Kubacki. “Odrobinę spóźniłem ten skok, no i brakowało błysku, ale w porównaniu z treningiem ten kwalifikacyjny była całkiem niezły” – ocenił nowotarżanin.

11. miejsce zajął Klemens Murańka, a 19. Kamil Stoch. “Trochę błędów się wkradło, zwłaszcza podczas najazdu, ale ogólnie nie było źle. Trzeba nad tym popracuję i myślę, że znowu będzie dobrze” – podsumował skoczek z Zębu.

W niedzielę wystartują także 23. w kwalifikacjach Paweł Wąsek i 29. Jakub Wolny.

W konkursie indywidualnym nie wystąpi Piotr Żyła, który został zdyskwalifikowany za nieregulaminowy kombinezon. Decyzją trenera Michala Dolezala zawodnik WSS Wisła w Wiśle wystąpi natomiast w sobotnim konkursie drużynowym, razem ze Stochem, Stękałą i Kubackim.

W piątek warunki śniegowe na skoczni były bardzo dobre, chociaż pogoda nie ułatwiała organizatorom zadania – zamiast zapowiadanych w prognozach kilku centymetrów, w Zakopanem w ciągu ostatniej doby spadło około pół metra śniegu i kilkunastoosobowe ekipy parokrotnie odśnieżały obiekt i udeptywały zeskok.

Podczas treningów i kwalifikacji zawodnikom nie dokuczały mocniejsze powiewy wiatru. Było to o tyle ważne, że temperatura spadała w tym czasie od minus 8 do minus 12 stopni, więc dłuższe oczekiwanie na skok było by bardzo nieprzyjemne.

Podobną temperaturę synoptycy zapowiadają na sobotę i niedzielę. Okresowo może powiać północno-zachodni i zachodni wiatr, którego porywy nie powinny przekraczać 5 m/s.

Ograniczenia związane z pandemią spowodowały, że konkursy odbywać się będą bez udziału publiczności. Komitet organizacyjny Pucharu Świata w Zakopanem zaapelował do kibiców, aby zostali w domach i oglądali konkursy skoków w telewizji.

Kontrole w okolicach Wielkiej Krokwi będą prowadzić policjanci, sprawdzając, czy ci, którzy jednak będą zatrzymywać się w pobliżu obiektu, mają zasłonięte usta i nos, a także czy utrzymują tzw. dystans społeczny.

(PAP)

REKLAMA

2131906984 views

REKLAMA

REKLAMA

2131906999 views

REKLAMA

REKLAMA

2133703319 views

REKLAMA

2131907009 views

REKLAMA

2131907012 views

REKLAMA

2131907016 views