Strona głównaSportPŚ w skokach - Kubacki drugi w prologu w Titisee-Neustadt

PŚ w skokach – Kubacki drugi w prologu w Titisee-Neustadt

-

Dawid Kubacki zajął drugie miejsce w prologu zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Titisee-Neustadt. Wygrał Norweg Halvor Egner Granerud. Kamil Stoch, zwycięzca zakończonego w środę Turnieju Czterech Skoczni, był siódmy.

Do zawodów zgłosiło się 50 skoczków i z tego powodu nie było potrzeby przeprowadzania kwalifikacji. Zastąpił je prolog, którego stawką były nagrody finansowe.

Granerud skoczył 140 metrów i z notą 156,2 pkt wyprzedził o 5,8 pkt Kubackiego (139 m) oraz o 7,1 pkt swojego rodaka Mariusa Lindvika (141 m).

Szóste miejsce zajął Andrzej Stękała (137,5 m), tuż za nim uplasował się Kamil Stoch (133 m). Dziewiąty był Jakub Wolny (135 m), 19. Piotr Żyła (130 m), 26. Aleksander Zniszczoł (127,5 m), a 28. Paweł Wąsek (125,5 m).

Za wygraną Granerud otrzyma 3 tys. franków szwajcarskich.

Sobotnie zawody w Niemczech rozpoczną się o godzinie 16, a niedzielne – o 16.30.

W klasyfikacji generalnej PŚ prowadzi Granerud – 768 pkt. Drugi jest Niemiec Markus Eisenbichler – 584, a kolejne lokaty zajmują Stoch – 508, Kubacki – 397 i Żyła – 394.