REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Sport Prezydent do piłkarzy: na taką reprezentację Polacy czekali bardzo długo

Prezydent do piłkarzy: na taką reprezentację Polacy czekali bardzo długo

-

 

Warszawa, 8.10.2017. Prezydent Polski Andrzej Duda (2L) wraz z ministrem sportu Witoldem Bañką (2P) ogląda eliminacyjny mecz grupy E przyszłorocznych piłkarskich mistrzostw świata z Czarnogórą na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie, 8 bm. (js) PAP/Bartłomiej Zborowski

REKLAMA

Na tak grającą polską reprezentację ludzie w Polsce naprawdę bardzo długo czekali; jestem wam bardzo wdzięczny, pokazujecie klasę nie tylko graniem na boisku, ale także swoim zachowaniem – tak prezydent Andrzej Duda gratulował piłkarzom po wygranym meczu z Czarnogórą.

Polska wygrała z Czarnogórą 4:2 (2:0) w ostatnim meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw świata, który odbył się w niedzielę na PGE Narodowym w Warszawie, i po raz pierwszy od 2006 roku weźmie udział w mundialu.

Dla biało-czerwonych trafili Krzysztof Mączyński, Kamil Grosicki i Robert Lewandowski oraz po samobójczym strzale Filip Stojkovic. Bramki dla Czarnogóry zdobyli Stefan Mugosa i Żarko Tomasevic.

Po meczu prezydent Andrzej Duda udał się do szatni, by osobiście pogratulować piłkarzom.

“W 78. minucie myślałem wprawdzie, że będę wzywał lekarzy” – zażartował na początku prezydent. “Ale potem pokazaliście, panowie, że tak powiem, kto tu rządzi” – dodał. Podkreślił, że jest “wzruszony, bo to duże przeżycie”.

“Jestem wam wdzięczny, bo na tak grającą polską reprezentację ludzie w Polsce naprawdę bardzo długo czekali. Jestem bardzo, bardzo wdzięczny i panu trenerowi, i całemu zespołowi, i całemu zapleczu też, które pracuje ciężko na to, żebyście panowie byli w jak najlepszej kondycji i w jak najlepszej dyspozycji fizycznej” – mówił prezydent. “Panu Robertowi, oczywiście, kapitanowi, bez którego też trudno to sobie wszystko wyobrazić” – zwrócił się do Roberta Lewandowskiego.

“Bardzo, bardzo jestem wdzięczny. Pokazujecie panowie klasę, i to pokazujecie klasę nie tylko takim samym graniem w piłkę na boisku, ale w ogóle pokazujecie klasę swoim zachowaniem, tym, jak się prezentujecie jako reprezentacja, mówię nie tylko na stadionie, ale w ogóle, także i wszystko, co się wokół dzieje. Jestem za to bardzo, bardzo wdzięczny” – powtórzył prezydent.(PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

W czepku urodzeni

Wyborczy rekord?

Powrót ponaddźwiękowców

Złodzieje zwłok

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks