REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Sport Portugalskie media: decyzja PZPN ws. selekcjonera potwierdza światowy trend

Portugalskie media: decyzja PZPN ws. selekcjonera potwierdza światowy trend

-

Media w Portugalii komentując decyzję o zatrudnieniu Paulo Sousy jako selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski wskazuje, że decyzja władz PZPN potwierdza światową tendencję stawiania na pochodzących z tego kraju szkoleniowców.

W ocenie agencji prasowej Lusa oraz lizbońskiej gazety “Diario de Noticias” czwartkowa decyzja prezesa PZPN Zbigniewa Bońka wpisuje się w praktykę kilku innych zagranicznych związków futbolowych, które również postawiły na trenerów z Portugalii.

REKLAMA

2147483647 clicks

Komentatorzy wskazują, że Polska jest ósmym krajem, który zatrudnił na stanowisku selekcjonera trenera z Portugalii. Odnotowuje, że w ostatnim czasie z usług Portugalczyka Carlosa Queiroza korzystała też Kolumbia.

“Nawet pomimo niedawnego zwolnienia Queiroza Portugalia wciąż jest drugim krajem, z którego pochodzi najwięcej selekcjonerów. Wyprzedza nas tylko Francja, której trenerzy prowadzą 14 drużyn narodowych” – oszacowała Lusa.

Agencja prasowa z Lizbony wyliczyła, że poza Polską z usług szkoleniowców portugalskich korzystają obecnie m.in. Korea Południowa, Kamerun, Wenezuela czy Bahrajn.

Tymczasem wraz z objęciem przez Sousę funkcji selekcjonera Polski media spekulują, na ile pochodzący z Viseu szkoleniowiec będzie w stanie odnosić sukcesy z reprezentacją, w której występuje, jak przypominają, najlepszy piłkarz świata – Robert Lewandowski.

“Być może podczas najbliższych mistrzostw świata w 2022 r. uda nam się pobić rekord świata Brazylii. Na mundialu 2014 trzech różnych szkoleniowców z tego kraju prowadziło trzy różne reprezentacje” – napisał “Diario de Noticias”.

Dziennik “A Bola” z kolei poinformował, że w sztabie szkoleniowym Sousy pojawią się jego dotychczasowi współpracownicy: Manuel Cordeiro Pereira, Victor Sanchez, Paulo Grilo, Lluis Sala oraz Antonio Gomez.

(PAP)

REKLAMA

2131842635 views

REKLAMA

REKLAMA

2131842650 views

REKLAMA

REKLAMA

2133638970 views

REKLAMA

2131842660 views

Maya Woroszyło

Lusia Planica

Zuzanna Ochwat

Alexander Kubiak

Maximilian Ostrowski

REKLAMA

2131842663 views

Patrick Jerabek

Mateusz Boksa

Hubert Dybiński

Sebastian Skoczeń

Patrycja Szot

REKLAMA

2131842667 views