REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportPlatini: przez FIFA mam problemy z żołądkiem

Platini: przez FIFA mam problemy z żołądkiem

-

Michel Platini: Walter Bieri/EPA
Michel Platini: ludzie nie chcą już Blattera i ja też go nie chcę fot.Walter Bieri/EPA

– Czasem mam kłopoty z żołądkiem. Wynikają one z problemów FIFA – powiedział o kryzysie Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej szef władz europejskiego futbolu Michel Platini. Francuz zaapelował wcześniej do szefa FIFA Josepha Blattera aby ustąpił, ale Szwajcar odmówił.

REKLAMA

– Powiedziałem mu: Sepp, chcę z tobą porozmawiać jak mężczyzna z mężczyzną. Wyjaśniłem, że przez niego wizerunek FIFA jest straszny. Nie jest łatwo powiedzieć przyjacielowi, że musi odejść, i mówię to ze smutkiem, ze łzami w oczach. Ale było zbyt wiele skandali. Odparł tylko, że już jest za późno, że nie może tak nagle się wycofać, skoro za chwilę ma zacząć się kongres – relacjonował przebieg spotkania w cztery oczy Platini.

Francuz spotkał się z Blatterem po kryzysowym posiedzeniu europejskich federacji w związku z wydarzeniami ze środy, kiedy zatrzymano kilku wpływowych działaczy FIFA podejrzanych o korupcję. UEFA uzgodniła, że w piątkowych wyborach poprze konkurenta Szwajcara – jordańskiego księcia Ali bin Al-Husseina – ale nie wiadomo, czy tak zagłosują wszystkie 53 związki piłkarskie.

– Ludzie nie chcą już Blattera i ja też go nie chcę. Zależy mi na tym, żeby FIFA była silna, a teraz taka nie jest. Jestem wściekły i uważam to wszystko za obrzydliwe. Ja, miłośnik tej organizacji i jej historii, nie wiem co mam ze sobą zrobić. Mam dość. Za dużo tego, wszystko ma swój limit – grzmiał Platini na spotkaniu z dziennikarzami.

Blatter wciąż cieszy się jednak poparciem m.in. w Afryce i w Azji i wciąż jest faworytem piątkowych wyborów.

(PAP)

REKLAMA

2129071803 views

REKLAMA

REKLAMA

2129071817 views

REKLAMA

REKLAMA

2130868137 views

REKLAMA

2129071827 views

REKLAMA

2129071830 views

REKLAMA

2129071834 views