REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportPiłkarskie MŚ do lat 20 - Magiera: jesteśmy gotowi do wielkiego turnieju

Piłkarskie MŚ do lat 20 – Magiera: jesteśmy gotowi do wielkiego turnieju

-

Ostatni trening polskiej młodzieżówki przed czwartkowym meczem z Portugalią fot.Facebook

Jesteśmy gotowi do tego, żeby jutro zagrać pierwszy mecz na mistrzostwach świata. Jesteśmy gotowi do wielkiego turnieju w Polsce – zapewnił trener piłkarskiej reprezentacji kraju do lat 20 Jacek Magiera. W czwartek biało-czerwoni rozpoczną rywalizację meczem z Kolumbią.

Jak podkreślił szkoleniowiec gospodarzy imprezy, mistrzostwa świata do lat 20 to dla jego uczestników spełnienie marzeń, o których jego podopieczni śnili, przychodząc pierwszy raz na trening. „To będzie piękna impreza. Cieszmy się, że jesteśmy świadkami takiego wydarzenia i możemy je zorganizować” – powiedział Magiera podczas środowej konferencji prasowej w Łodzi.

REKLAMA

Dodał, że do młodzieżowego mundialu reprezentacja kraju przygotowywała się od roku, bo równo rok temu powołani przez Magierę piłkarze spotkali się na pierwszym zgrupowaniu w Bydgoszczy.

„Z tej konsultacji na mistrzostwach świata zagra 10 zawodników. Przez te 365 dni rozegraliśmy osiem meczów, przeprowadziliśmy w sumie 34 wspólne treningi. Jesteśmy gotowi do tego, żeby jutro zagrać pierwszy mecz na mistrzostwach świata. Zrobiliśmy wszystko, żeby ta drużyna była gotowa pod względem taktycznym, technicznym, mentalnym do tego, aby jutro rozpocząć wielki turniej w Polsce” – zapewnił opiekun biało-czerwonych.

Dodał, że dla jego podopiecznych i pozostałych uczestników imprezy to wielka szansa, żeby pokazać się wszystkim kibicom oraz klubom, i za kilka lat znaleźć się na pierwszych stronach gazet.

Pierwszym rywalem Polaków będzie w czwartek Kolumbia, której gwiazdą jest Cucho Hernandez. 20-letni napastnik SD Huesca w tym sezonie Primera Division zdobył cztery gole.

„Znamy walory kolumbijskich piłkarzy, którzy grają w Europie. Hernandez to zawodnik, na którego trzeba zwrócić uwagę. Są jeszcze Alvarado (Hercules), Arroyo (KAA Gent), Sinisterra (Feyenoord). To są gracze, o których pewnie w przyszłości wszyscy usłyszymy. Ale nie koncentrujemy się na jednym piłkarzu, tylko na sobie. Turnieju nie wygrywa się jednym zawodnikiem, lecz zespołem” – zaznaczył Magiera.

Zwracał uwagę, że czwartkowi rywale Polaków rozegrali w tym roku 14 spotkań, przy tylko dwóch gospodarzy turnieju.

„Ale piłka nożna jest taką piękną dyscypliną, że każdy gra o zwycięstwo. Na pewno nasza reprezentacja będzie robić wszystko, aby wygrać to spotkanie, zaprezentować się dobrze z każdej strony. Jesteśmy gotowi, żeby podjąć walkę. Doceniamy przeciwnika, ale przede wszystkim patrzymy na siebie. Wiemy, jakich zawodników ma Kolumbia, ale wiem też jakich ja mam zawodników, którzy grają po poziomie ekstraklasy, pierwszej ligi, w klubach europejskich. Ta mieszanka spowoduje, że będziemy kolektywem przez cały turniej” – zapowiedział szkoleniowiec kadry Polski do lat 20.

Magiera podkreślił, że w czasie rozgrywanych w Polsce mistrzostw ważna będzie sfera mentalna młodych piłkarzy. Wyraził nadzieję, by każdy z jego podopiecznych był sobą, był odważny i pokazał to, czego nauczył się trenując od najmłodszych lat.

„Dziś ci zawodnicy mają wielki turniej, o którym marzyli w wieku 8, 10 lat patrząc w telewizor, obserwując piłkarzy. To jest przed nimi szansa. Trzeba wyjść na boisko z uśmiechem na twarzy, zagrać bez nakładania na siebie nie wiadomo jakiej odpowiedzialności i presji. Zagrać mecz najlepiej jak potrafimy i cieszyć się każdą chwilą na boisku” – podsumował Magiera.

Czwartkowy mecz otwarcia Polska – Kolumbia rozpocznie się o godz. 20.30 na stadionie Widzewa w Łodzi, który będzie główną areną mundialu U20 w Polsce. W kolejnych spotkaniach grupowych podopieczni Magiery zmierzą się z Tahiti (26 maja, 20.30) i Senegalem (29 maja, 20.30).

(PAP)

REKLAMA

2109196447 views

REKLAMA

2109196679 views

REKLAMA

REKLAMA

2110993070 views

REKLAMA

2109196820 views

REKLAMA

2109196919 views

REKLAMA

2109197027 views