REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Sport Piłkarskie MME - Michniewicz: półfinał blisko, ale zarazem daleko

Piłkarskie MME – Michniewicz: półfinał blisko, ale zarazem daleko

-

Czesław Michniewicz: zawsze wierzymy, że możemy wygrać z każdym fot.Alessimo Marini/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Trener polskich piłkarzy do lat 21 Czesław Michniewicz nie ukrywał radości po zwycięstwie nad gospodarzami Włochami 1:0 w mistrzostwach Europy w tej kategorii wiekowej, ale jeszcze nie świętuje awansu do półfinału. “Jesteśmy blisko, a zarazem daleko” – zaznaczył.

REKLAMA

“Co było kluczowe w tym zwycięstwie? Dyscyplina, poświęcenie, organizacja, wzajemna pomoc, ale też wiara w końcowy sukces. To cechuje naszą drużynę. Zawsze wierzymy, że możemy wygrać z każdym. Tutaj nie ma żadnych kompleksów. Czasami są momenty, że przeciwnik w niektórych fazach jest od nas lepszy, zepchnie nas do defensywy, ale my się nigdy nie poddajemy. Zawsze myślimy pozytywnie. Tego wymagamy od siebie – my jako szkoleniowcy, ale też wymagamy od zawodników i wszystkich ludzi, którzy są przy naszej reprezentacji” – powiedział Michniewicz w wywiadzie dla TVP.

Dzięki zwycięstwu w Bolonii Polacy z kompletem punktów prowadzą w tabeli grupy A. Mają sześć punktów, Włosi i Hiszpanie po trzy, a Belgowie żadnego.

W sobotnim meczu z Hiszpanią biało-czerwonym wystarczy remis do zajęcia pierwszego miejsca w grupie i awansu do półfinału, co oznacza jednocześnie kwalifikację na igrzyska w Tokio. Niewykluczone, że nawet porażka zapewni im olimpijskie przepustki, ale wówczas będzie to zależeć od innych rezultatów.

“Półfinał turnieju o krok? Jesteśmy blisko, ale zarazem daleko. Wiemy, że Hiszpania w końcówce strzeliła zwycięskiego gola w meczu z Belgią (wygrała 2:1 – PAP). Na pewno czeka nas ciężki bój. Do euforii jeszcze daleka droga. Cieszymy się bardzo, jesteśmy z dumni z tej drużyny i ludzi, którzy jej pomagają. Bo mamy naprawdę komfortowe warunki. Dzisiaj kupiono dla nas specjalne klimatyzatory. Możemy skupić się na pracy. To jest najfajniejsze w tej reprezentacji. Nie byłem jeszcze w takim miejscu, żeby mieć wszystko poukładane na tak wysokim poziomie” – przyznał Michniewicz.

Czy osiągnął największy sukces w roli szkoleniowca?

“Jeszcze mety nie ma. Gdy ją przekroczymy, skończą się mistrzostwa, wtedy będzie można ocenić. Na pewno cieszy to, że potrafimy wygrać z Belgią i gospodarzami, naszpikowanym gwiazdami” – zakończył trener polskich piłkarzy.

Optymistyczne nastroje tonuje również prezes PZPN Zbigniew Boniek.

“Spokojnie. Droga jeszcze daleka” – napisał na Twitterze szef polskiej federacji, który jako piłkarz występował we Włoszech (w Juventusie Turyn i Romie).

(PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks