Strona głównaSportPiłkarski PP - Zagłębie Lubin i Pogoń Szczecin wyeliminowane

Piłkarski PP – Zagłębie Lubin i Pogoń Szczecin wyeliminowane

-

Trzecioligowiec z Morąga sensacyjnie pokonał faworyzowane Zagłębie Lubin fot.Facebook

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin niespodziewanie przegrali na wyjeździe z występującym na czwartym szczeblu rozgrywek ligowych Huraganem Morąg 2:3 i odpadli w 1/32 finału Pucharu Polski. Wyeliminowana została także Pogoń Szczecin – przegrała po karnych z GKS Katowice.

Początek meczu w Morągu nie wskazywał na sensację. Zagłębie w 17 minucie objęło prowadzenie po strzale Jakuba Maresa, który zaraz po przerwie miał szansę podwyższyć wynik. Jednak nie wykorzystał rzutu karnego. Kilka minut później Joao Criciuma uzyskał wyrównującego gola. Trzy kolejna bramki padły w ostatnich dziewięciu minutach. Huragan po golach Dariusza Boczki (81) i Mateusza Jajkowskiego (87) prowadzili 3:1. Rozmiary porażki Zagłębia zmniejszył w ostatniej minucie gry Maciej Dąbrowski.

W Katowicach prowadzenie gospodarzom dał David Anon z rzutu karnego w 21 minucie gry. Wyrównał na pięć minut przed Kamil Drygas. W doliczonym czasie gry awans Pogoni mógł zapewnić Adrian Benedyczak, jednak mając przed sobą pustą bramkę trafił z trzech metrów w słupek. W dogrywce goście też mogli zdobyć kilka bramek, ale o awansie rozstrzygały rzuty karne, lepiej egzekwowane przez katowiczan.
W środę zwycięstwa odniosły natomiast inne zespoły ekstraklasy: Śląsk Wrocław, Jagiellonia Białystok, Cracovia Kraków, Piast Gliwice i Miedź Legnica.