Strona głównaSportPiłkarski PP - faworyci nie zawiedli. Zwycięstwa ŁKS i Radomiaka

Piłkarski PP – faworyci nie zawiedli. Zwycięstwa ŁKS i Radomiaka

-

Radomiak rozstrzygnął losy meczu z drugoligową Pogonią Siedlce w ostatnich sekundach gry fot.Facebook

W sobotnich meczach 1/16 finału piłkarskiego Pucharu Polski wygrali faworyci – zespoły z pierwszej ligi. ŁKS Łódź pokonał występującą dwie klasy niżej Unię Janikowo 2:0, a Radomiak – także na wyjeździe – wygrał z drugoligową Pogonią Siedlce 1:0 po bramce w ostatnich sekundach.

Program sobotnich meczów PP oraz przełożenie niektórych spotkań z powodu koronawirusa sprawiły, że tego dnia nie wystąpił żaden przedstawiciel ekstraklasy.

Zagrały natomiast m.in. dwie silne drużyny z 1. ligi i obie wywalczyły awans do 1/8 finału.

ŁKS był zdecydowanym faworytem w starciu z trzecioligową (czwarty poziom) Unią Janikowo. Wynik został ustalony już do przerwy – bramki dla drużyny Wojciecha Stawowego zdobyli Kelechukwu Ebenezer i Samuel Corral.

Więcej emocji było w drugim spotkaniu. Pogoń Siedlce długo utrzymywała bezbramkowy remis z Radomiakiem. Kiedy wydawało się, że będzie konieczna dogrywka, bramkę dla gości z Radomia zdobył w 90+7. minucie Damian Jakubik. Chwilę potem sędzia zakończył spotkanie.

Niespodzianek nie było również w piątkowych meczach 1/16 finału. Awans wywalczyły wówczas m.in. Raków Częstochowa, Górnik Zabrze i Warta Poznań.

Lider ekstraklasy Raków pokonał na wyjeździe pierwszoligowy Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:0, a wicelider najwyższej klasy Górnik Zabrze, dzięki dwóm trafieniom w ostatnich minutach, wygrał w Ostrowcu Świętokrzyskim z trzecioligowym KSZO 3:2.

Będąca beniaminkiem ekstraklasy Warta – również na wyjeździe – dopiero po dogrywce pokonała 3:1 beniaminka drugiej ligi Sokół Ostróda.

Dogrywka była potrzebna także do wyłonienia zwycięzcy w rywalizacji dwóch drugoligowców. Garbarnia Kraków przegrała z wyżej plasującą się w tej lidze Chojniczanką Chojnice 1:3.

W piątek PZPN poinformował, że w związku z przekazaną przez Piasta Gliwice oraz Lechię Gdańsk informacją o potwierdzonych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 przełożone zostały dwa kolejne mecze 1/16 finału – Stali Mielec z Piastem oraz Olimpii Grudziądz z Lechią, zaplanowane na 31 października.

Jak dodano, mecz Olimpii z Lechią odbędzie się 18 listopada. Natomiast informacja o nowym terminie rywalizacji Stali z Piastem ma zostać przekazana w odrębnym komunikacie.

Wcześniej z powodu przypadków COVID-19 przełożono już klasyk Widzew Łódź – Legia Warszawa, spotkanie Podbeskidzia Bielsko-Biała z KGHM Zagłębiem Lubin oraz mecz trzecioligowego Świtu Skolwin-Szczecin z broniącą trofeum Cracovią. Na razie nie podano nowych terminów.

Na 4 listopada przełożono zaś spotkanie Arki Gdynia z Koroną Kielce.