Strona głównaSportPiłkarski PP - awans lidera i wicelidera ekstraklasy

Piłkarski PP – awans lidera i wicelidera ekstraklasy

-

Górnik zapewnił sobie zwycięstwo w Ostrowcu Świętokrzyskim w doliczonym czasie gry fot.Facebook

Nie było niespodzianek w piątkowych meczach 1/16 finału piłkarskiego Pucharu Polski. Awans wywalczyli faworyci – m.in. Raków Częstochowa, Górnik Zabrze i Warta, choć poznaniacy dopiero po dogrywce pokonali 3:1 Sokół Ostróda. Z powodu koronawirusa przełożono kolejne dwa spotkania.

Lider ekstraklasy Raków pokonał na wyjeździe pierwszoligowy Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:0, a wicelider najwyższej klasy Górnik Zabrze wygrał w Ostrowcu Świętokrzyskim z trzecioligowym (czwarty poziom) KSZO 3:2.

Zabrzanie dwa gole strzelili dopiero w końcówce meczu – na 2:2 wyrównał w 90. minucie Przemysław Wiśniewski, a zwycięską bramkę zdobył w doliczonym czasie Alasana Manneh. Ambitny zespół KSZO od 59. minuty grał w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Przemysława Dwórzyńskiego.

Będąca beniaminkiem ekstraklasy Warta – również na wyjeździe – dopiero po dogrywce pokonała 3:1 beniaminka drugiej ligi Sokół Ostróda.

Dogrywka była potrzebna także do wyłonienia zwycięzcy w rywalizacji dwóch drugoligowców. Garbarnia Kraków przegrała z wyżej plasującą się w tej lidze Chojniczanką Chojnice 1:3.

W piątek PZPN poinformował, że w związku z przekazaną przez Piasta Gliwice oraz Lechię Gdańsk informacją o potwierdzonych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 przełożone zostały dwa kolejne mecze 1/16 finału – Stali Mielec z Piastem oraz Olimpii Grudziądz z Lechią, zaplanowane na 31 października.

Jak dodano, mecz Olimpii z Lechią odbędzie się 18 listopada. Natomiast informacja o nowym terminie rywalizacji Stali z Piastem ma zostać przekazana w odrębnym komunikacie.

Wcześniej z powodu przypadków COVID-19 przełożono już klasyk Widzew Łódź – Legia Warszawa, spotkanie Podbeskidzia Bielsko-Biała z KGHM Zagłębiem Lubin, a także mecz trzecioligowego Świtu Skolwin-Szczecin z broniącą trofeum Cracovią. Na razie nie podano nowych terminów.

Na 4 listopada przełożono zaś spotkanie Arki Gdynia z Koroną Kielce.

Zgodnie z regulaminem, na tym etapie pucharowej rywalizacji nie są rozgrywane mecze rewanżowe.

Pula nagród w obecnej edycji wynosi 10 milionów złotych, z czego zwycięzca rozgrywek otrzyma aż pięć milionów.