REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Sport Piłkarska LN – Brzeczek: szkoda straconych goli

Piłkarska LN – Brzeczek: szkoda straconych goli

-

- Advertisement -

Jerzy Brzęczek: było dużo dobrych momentów w naszej grze fot.Andrzej Grygiel/EPA-EFE/Shutterstock

„Dwa stracone gole bardzo bolą, tym bardziej że stało się to po rzucie karnym i rożnym” – powiedział trener polskich piłkarzy Jerzy Brzęczek po porażce z Holandią 1:2 w meczu Ligi Narodów rozegranym w Chorzowie.

„To było dobre spotkanie z takim rywalem. W pierwszej połowie Holendrzy trzykrotnie podcięli nam piłkę za linię obrony, potem skorygowaliśmy ustawienie i takie sytuacje się nie powtórzyły” – dodał.

Zaznaczył, że rzut karny dla rywali był punktem zwrotnym spotkania.

„Zabrakło nam trochę konsekwencji, zrobiliśmy parę wymuszonych zmian. Te stracone bramki bolą. Każdy sobie zdaje sprawę, jak Holendrzy potrafią kreować sytuacje w ataku pozycyjnym. Było dużo dobrych momentów w naszej grze. Na pewno nie wszyscy zawodnicy byli w optymalnej dyspozycji fizycznej” – stwierdził.

Podkreślił, że przed meczem żadnej rozmowy z prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem, na temat przyszłości selekcjonera nie było.

Wyjaśnił, że już przed meczem ustalił z Robertem Lewandowskim, że napastnik Bayernu Monachium zagra w niepełnym wymiarze.

„Robert miał problemy zdrowotne, po ostatnim treningu dał sygnał, że przynajmniej 45 minut da radę zagrać. Tak byliśmy umówieni, że jeżeli coś się będzie działo, to ma wcześniej zgłosić niedyspozycję. W przerwie Robert powiedział, że dolegliwości są większe i nie chcieliśmy ryzykować poważniejszej kontuzji” – powiedział selekcjoner.

Komentując internetowe doniesienia w kwestii domniemanej słownej utarczki z Lewandowskim przy boisku, stwierdził, że jego zdaniem jest to „żenujące”.

„To pokazuje, jak wszystkim można manipulować. To był moment, kiedy przekazywałem Robertowi zadania taktyczne dla Mateusza Klicha” – wyjaśnił trener.

(PAP)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Enable Notifications    Ok No thanks