REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Sport Piłkarska LM - włoska prasa o Juventusie: sam Ronaldo nie wystarczy

Piłkarska LM – włoska prasa o Juventusie: sam Ronaldo nie wystarczy

-

- Advertisement -

Cristiano Ronaldo nie pojedzie na finały do swojej Lizbony fot.Alessandro di Marco/EPA-EFE/Shutterstock

Znów okazało się, że Juventusowi w marszu po wielkie trofea nie wystarczy fenomenalny Cristiano Ronaldo, bo… jest sam – uważają włoscy komentatorzy po tym, jak klub z Turynu został wyeliminowany przez Olympique Lyon w 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Kibice “Juve” już od 1996 roku czekają na najcenniejsze klubowe trofeum w Europie. W piątek turyńczycy, z Wojciechem Szczęsnym w bramce, co prawda pokonali Olympique Lyon w rewanżowym meczu 1/8 finału, ale nie zdołali odrobić strat po lutowej porażce we Francji 0:1.

“Głęboka noc” – taki tytuł widnieje na pierwszej stronie sobotniego wydania “La Gazzetta dello Sport” obok zdjęcia zrozpaczonego Ronaldo i przykrego przypomnienia, że “Stara Dama” wygrała, ale odpadła. Jak zaznaczył ten największy włoski dziennik sportowy, nawet gdy Ronaldo strzela “bajeczne bramki, to i tak to nie wystarcza”.

“Juv+ odpada z tych dziwnych sierpniowych rozgrywek, a najbliższe dni pokażą, czy także Maurizo Sarri opuści dom +Starej Damy+” – dywaguje komentator gazety, zastanawiając się nad przyszłością trenera, którego zatrudniono przed rokiem głównie z myślą o długo wyczekiwanym sukcesie w Champions League.

“La Gazzetta” nadmieniła, że dość szybkie wyeliminowanie Juventusu mocno nadwyręży reputację klubu i obecnego zespołu. Dodano też, że na wynik piątkowego meczu zapracował tylko CR7, ale “był to trud zbyteczny”.

“Potrzebne było Juve porywcze, odważne, a tymczasem pokazało się przez większość gry jako pozbawione siły i pomysłu” – podsumowano.

Na łamach dziennika nie brak wyjątkowo przykrej konstatacji: “Biało-czarni mogą pluć sobie w brodę także dlatego, że odpadli mimo broni atomowej, jaką dysponują. Ronaldo – jedyny, który się starał, ten, na którym wszyscy wiszą i na którym spoczywa cała odpowiedzialność – nie pojedzie na finały do swojej Lizbony”. Podkreślono też, że “Portugalczyk na pewno czego innego spodziewał się po rewolucji przed początkiem obecnego sezonu”.

Odnotowano, że prezes klubu Andrea Agnelli mówiąc o “słodko-gorzkim sezonie” – wszak zespół z Turynu po raz dziewiąty z rzędu zdobył mistrzostwo Italii – zaznaczył, że potrzebuje kilku dni na refleksję, co dalej.

Wątpliwości co do przyszłości w klubie trenera Sarriego nie ma “Corriere dello Sport”. Gazeta zamieściła wielki nagłówek: “Adieu, Maurizio”. Przytacza też jego słowa o tym, że “jest załamany”. Dziennik odpadnięcie turyńskiej drużyny określił jako “straszliwie bolesne” i dodał, że to “smutne zakończenie sezonu pokazuje dystans między trenerem, jego koncepcją gry i sposobem komunikowania a tym, co reprezentuje sobą Juventus i wartościami, jakie ucieleśnia”.

Turyńska “La Stampa” przyznała, że “dwie bramki Ronaldo nie wystarczyły +Juve+, bo w ataku brakowało piłkarzom +dzikości+, a w obronie stracili stabilność, z której słynęli”.

“Puchar za triumf w Lidze Mistrzów pozostaje marzeniem” – podkreślił dziennik “Corriere della Sera”, który zarzucił piłkarzom chaos i brak precyzji. Mecz podsumował zaś następujące: “show Portugalczyka, a wokół niego zgaszone światła”.

“I tak oto spółka, która w minionych dziewięciu latach zainkasowała więcej niż wszyscy w Europie – 560 milionów euro plus około 93 mln za ten sezon – zaliczyła też kolejne międzynarodowe rozczarowanie, być może najbardziej destabilizujące w ostatnim czasie” – podsumowała największa włoska gazeta.

(PAP)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Enable Notifications.    Ok No thanks