REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Sport Piłkarska LM - FC Basel czeka na Lecha w 3. rundzie kwalifikacji

Piłkarska LM – FC Basel czeka na Lecha w 3. rundzie kwalifikacji

-

Jeżeli Lech wygra w pierwszej rundzie z FK Sarajewo to w następnej czekają na niego piłkarze FC Basel fot.Peter Powell/EPA
Jeżeli Lech okaże się lepszy od FK Sarajewo to w trzeciej rundzie czekają na niego piłkarze FC Basel fot.Peter Powell/EPA

FC Basel może być rywalem Lecha Poznań w trzeciej rundzie kwalifikacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Losowanie odbyło się w piątek w siedzibie UEFA w szwajcarskim Nyonie.

REKLAMA

Mistrzowie Polski zagrają z najlepszym szwajcarskim zespołem ostatnich lat (sześć tytułów z rzędu), o ile w drugiej rundzie wyeliminują FK Sarajewo. W stolicy Bośni i Hercegowiny Lech zwyciężył 2:0. Rewanż 22 lipca w Poznaniu.

W poprzednim sezonie LM zawodnicy FC Basel odpadli w 1/8 finału, przegrywając w dwumeczu z FC Porto (1:1, 0:4). Z kolei przed dwoma laty Szwajcarzy dotarli do półfinału Ligi Europejskiej. Natomiast w sezonie 2011/2012 w fazie grupowej Champions League dzielnie walczyli z Manchesterem United, wygrywając u siebie 2:1 i remisując w Anglii 3:3.

Ewentualne pierwsze spotkanie trzeciej rundy odbędzie się w dniach 28-29 lipca na stadionie Lecha, zaś rewanż tydzień później w Bazylei.

Podopieczni trenera Macieja Skorży mogli ewentualnie wylosować np. Steauę Bukareszt (2:0 na wyjeździe z FK Trencin) lub Celtic Glasgow (2:0 z islandzkim Stjarnan).

Mecze decydującej czwartej rundy rozegrane zostaną w terminach 18-19 sierpnia i 25-26 sierpnia.

Pary 3. rundy kwalifikacji LM (28-29 lipca i 4-5 sierpnia):

ścieżka ligowa
Panathinaikos Ateny (Grecja) - FC Brugge (Belgia)
Young Boys Berno (Szwajcaria) - AS Monaco (Francja)
CSKA Moskwa (Rosja) - Sparta Praga (Czechy)
Rapid Wiedeń (Austria) - Ajax Amsterdam (Holandia)
Fenerbahce Stambuł (Turcja) - Szachtar Donieck (Ukraina)

ścieżka mistrzowska
FK Sarajewo (Bośnia i Hercegowina) lub Lech Poznań (Polska) - FC Basel (Szwajcaria)
Łudogorec Razgrad (Bułgaria) lub Milsami Orgiejów (Mołdawia) - Skenderbeu Korcza (Albania) 
lub Crusaders Velfast (Irlandia Płn.)
HJK Helsinki (Finlandia) lub Ventspils (Łotwa) - NK Maribor (Słowenia) lub FK Astana (Kazachstan)
Celtic Glasgow (Szkocja) lub Stjarnan (Islandia) - Qarabag (Azerbejdżan) lub Rudar Pljevlja 
(Czarnogóra)
FK Trencin (Słowacja) lub Steaua Bukareszt (Rumunia) - Partizan Belgrad (Serbia) lub Dila Gori 
(Gruzja)
FC Midtjylland (Dania) lub FC Lincoln Red Imps (Gibraltar) - APOEL Nikozja (Cypr) lub Vardar Skopje 
(Macedonia)
FC Hibernians Paola (Malta) lub Maccabi Tel Awiw (Izrael) - Viktoria Pilzno (Czechy)
Fola Esch (Luksemburg) lub Dinamo Zagrzeb (Chorwacja) - FK Molde (Norwegia) lub Pjunik Erywań 
(Armenia)
The New Saints (Walia) lub Videoton FC (Węgry) - BATE Borysów (Białoruś) lub Dundalk FC (Irlandia)
FC Salzburg (Austria) - Malmoe FF (Szwecja) lub Żalgiris Wilno (Litwa)

(PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks