Piłkarska LE – wygrane Legii i Lecha, gol Milika

-

Legia wygrywając w Kijowie zrobiła duży krok w kierunku Ligi Europy fot.Facebook
Legia wygrywając w Kijowie z Zorią zrobiła duży krok w kierunku Ligi Europy fot.Facebook

Legia Warszawa pokonała w Kijowie Zorię Ługańsk 1:0 w pierwszym meczu 4. rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej. Z kolei Lech Poznań wygrał u siebie z Videotonem Szekesfehervar 3:0. Dzięki golowi Arkadiusza Milika Ajax Amsterdam pokonał czeski FK Jablonec 1:0.

2147483647 clicks

Wicemistrz Polski w Kijowie rozegrał dobre spotkanie i przy większym szczęściu mógł pokusić się o bardziej okazałe zwycięstwo. Gola w 48. minucie uzyskał Michał Kucharczyk, a później gospodarzy od utraty kolejnego ratowały słupek i poprzeczka. Z drugiej strony świetnie w bramce Legii spisywał się Dusan Kuciak.

W korzystnej sytuacji przed rewanżem jest Lech Poznań, który przed własną publicznością pokonał mistrza Węgier 3:0. Bramki zdobyli Karol Linetty (11), Denis Thomalla (57) i Łukasz Trałka (68-głową).

Natomiast Arkadiusz Milik został bohaterem Ajaksu. W 54. minucie napastnik reprezentacji Polski wykorzystał rzut karny, dzięki czemu holenderska ekipa pokonała FK Jablonec 1:0.

Z kolei Borussia Dortmund wygrała na wyjeździe z norweskim Odd Grenland 4:3, choć do przerwy przegrywała 1:3. W kadrze na mecz nie znaleźli się Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski.

Bardziej okazałe zwycięstwo – 5:1 nad HJK Helsinki – odniosła drużyna FK Krasnodar, jednak Artur Jędrzejczyk skuteczną grę kolegów oglądał z ławki rezerwowych.

Zespoły lepsze w dwumeczach 4. rundy kwalifikacji zapewnią sobie prawo gry w fazie grupowej LE.

Wyniki pierwszych meczów 4. rundy kwalifikacji piłkarskiej LE (rewanże 27 sierpnia):

Dynamo Mińsk (Białoruś) - FC Salzburg (Austria)                 2:0 (0:0)
Astra Giurgiu (Rumunia) - AZ Alkmaar (Holandia)                 3:2 (3:2)
FK Gabala (Azerbejdżan) - Panathinaikos Ateny (Grecja)          0:0
Sparta Praga (Czechy) - FC Thun (Szwajcaria)                    3:1 (2:1)
Zoria Ługańsk (Ukraina) - Legia Warszawa                        0:1 (0:0)
Slovan Liberec  (Czechy) - Hajduk Split (Chorwacja)             1:0 (0:0)
Ajax Amsterdam (Holandia) - FK Jablonec (Czechy)                1:0 (0:0)
Molde FK (Norwegia) - Standard Liege (Belgia)                   2:0 (2:0)
PAOK Saloniki (Grecja) - Broendby Kopenhaga (Dania)             5:0 (2:0)
FK Krasnodar (Rosja) - HJK Helsinki (Finlandia)                 5:1 (2:1)