Strona głównaSportPiłkarska LE - trudna sytuacja Zagłębia przed rewanżem 3. rundy

Piłkarska LE – trudna sytuacja Zagłębia przed rewanżem 3. rundy

-

Piłkarze Zagłębia w meczu rewanżowym stoją przed bardzo trudnym zadaniem fot.Facebook

Lider tabeli piłkarskiej ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin przegrał u siebie z duńskim SoenderjyskE 1:2 (1:2) w pierwszym meczu trzeciej rundy eliminacji Ligi Europejskiej. Rewanż w miejscowości Haderslev odbędzie się za tydzień.

W Lubinie w zespole gości od początku bardzo aktywny był szwedzki pomocnik Simon Kroon i to właśnie on zdobył w 19. minucie pierwszą bramkę. Na 2:0 podwyższył w 36. Marc Dal Hende. Gospodarzy stać było tylko na trafienie honorowe Łukasza Janoszki w doliczonym czasie pierwszej połowy, choć po zmianie stron znakomitą okazję na wyrównanie zmarnował Filip Starzyński, który nie wykorzystał rzutu karnego.

Za tydzień w rewanżu Zagłębie będzie musiało zdobyć przynajmniej dwa gole, jeżeli chce awansować do kolejnej rundy.

W pierwszej rundzie z rozgrywek odpadła Cracovia, a w drugiej – Piast Gliwice.

W innym czwartkowym meczu FK Krasnodar wygrał na wyjeździe z maltańskim klubem Birkirkara FC 3:0 (1:0), a cały mecz w drużynie gości rozegrał Artur Jędrzejczyk.

W pierwszym składzie swojego zespołu Broendby Kopenhaga wybiegł również Kamil Wilczek. Polak grał do 84. minuty, a duńska drużyna uległa na wyjeździe Hercie Berlin 0:1 (0:1). Zwycięzcy grali jeszcze bez sprowadzonego z Legii Ondreja Dudy.

Z kolei Arkadiusz Piech był rezerwowym cypryjskiego Apollonu Limassol w przegranym wyjazdowym meczu ze szwajcarskim Grasshoppers Zurych 1:2 (0:1).

Turecki Osmanlispor, bez Łukasza Szukały w kadrze meczowej, pokonał u siebie estoński zespół Kalju Nomme 1:0 (0:0).

Za największą niespodziankę można uznać zwycięstwo NK Domżale w Słowenii nad bardzo dobrze spisującym się w poprzednim sezonie angielskiej ekstraklasy West Ham United. Gospodarze wygrali 2:1.