Strona głównaSportPiłkarska LE - pierwszy gol Szymańskiego dla Feyenoordu

Piłkarska LE – pierwszy gol Szymańskiego dla Feyenoordu

-

Czterech polskich piłkarzy wystąpiło w 3. kolejce Ligi Europy. Sebastian Szymański strzelił gola, a jego Feyenoord Rotterdam zremisował z FC Midtjylland 2:2. Od pierwszej minuty zagrali też Nicola Zalewski (AS Roma), Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) i Jakub Piotrowski (Łudogorec Razgrad).

Szymański wpisał się na listę strzelców w 23. minucie. To pierwszy gol polskiego pomocnika strzelony dla holenderskiego klubu w europejskich pucharach. Pod koniec pierwszej połowy Orkun Kokcu podwyższył na 2:0 z rzutu karnego. W drugiej połowie bramkę na 1:2 zdobył Gustav Isaksen, a do wyrównania w 85. minucie doprowadził Juninho. W drugim meczu grupy F Lazio Rzym zremisowało bezbramkowo ze Sturmem Graz. Wszystkie drużyny w tej grupie mają po cztery punkty.

Łudogorec Razgrad zremisował 1:1 z HJK Helsinki. W drużynie mistrzów Bułgarii Piotrowski rozegrał 90 minut i dostał żółtą kartkę. Prowadzenie Łudogorcowi dał Matias Tissera, a wyrównał Perparim Hetemaj.

W składzie AS Romy znalazł się Zalewski, a jego klub przegrał w Rzymie z Betisem Sewilla 1:2. W 34. minucie Paulo Dybala otworzył wynik meczu z rzutu karnego. Do wyrównania doprowadził natomiast Guido Rodriguez. Zwycięstwo drużynie z Hiszpanii zagwarantował Luiz Henrique. Roma kończyła mecz w osłabieniu, bo czerwoną kartką został ukarany Nicolo Zaniolo.

Po trzech kolejkach w grupie C z kompletem punktów prowadzi Betis, Łudogorec jest drugi (4 pkt), Roma zajmuje trzecie miejsce (3), zaś HJK Helsinki jest ostatnie – 1.

Dynamo Kijów przegrało na wyjeździe 1:2 z Rennes. Cały mecz w ukraińskiej drużynie rozegrał Kędziora. Bramki dla gospodarzy zdobyli Martin Terrier i Desire Doue, a goście odpowiedzieli trafieniem Wiktora Cyhankowa. Dynamo pozostaje bez punktów i zajmuje ostatnie miejsce w grupie B.

Tymoteusz Puchacz cały mecz spędził na ławce, a jego Union Berlin pokonał 1:0 Malmoe.

Arsenal wygrał w Londynie z Bodoe/Glimt 3:0 i z dorobkiem 6 pkt jest liderem grupy A, choć ma zaległe spotkanie z PSV Eindhoven, które rozegra 20 października.