REKLAMA

2115423780 views

REKLAMA

2115423779 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportPiłkarska LE - Michniewicz: to był piękny wieczór

Piłkarska LE – Michniewicz: to był piękny wieczór

-

Trener Legii Warszawa Czesław Michniewicz nie krył dumy ze swoich piłkarzy po czwartkowym zwycięstwie nad Leicester City 1:0 w Lidze Europy. “To był piękny wieczór, zapamiętamy go na długo. Wygraliśmy z zespołem, z którym teoretycznie nie powinniśmy wygrać” – ocenił.

Legia zwyciężyła w Warszawie po bramce Azera Mahira Emrelego w 31. minucie.

REKLAMA

“To jest piłka, nie patrzymy na to, kto ile kosztuje i jaka jest wartość poszczególnych zawodników. Zaczynamy jedenastu na jedenastu i tak ten mecz wyglądał” – dodał szkoleniowiec mistrzów Polski.

Jak zaznaczył, był zadowolony z początkowych fragmentów spotkania, ale później jego podopieczni nieco stracili rezon.

“Zaczęliśmy tak, jak chcieliśmy. Nawiązywaliśmy walkę, długo utrzymywaliśmy się przy piłce. Później przyszedł trudniejszy dla nas moment. Kilka łatwych strat i przestaliśmy grać, optyczna przewaga była po stronie Leicester. Na szczęście dla nas nic wielkiego się nie wydarzyło w pierwszej połowie… poza bramką Mahira” – poprawił się z uśmiechem Michniewicz.

Trener Legii nie ukrywał, że zespół wiele zawdzięcza bramkarzowi Cezaremu Miszcie.

“Dzisiaj rozegrał naprawdę perfekcyjny mecz i dzięki niemu wygraliśmy. Wiedzieliśmy, że Czarkowi pracy nie zabraknie, to się potwierdziło. Naszą rolą było ograniczyć +czyste+ pozycje do strzału. Trochę w tym wszystkim było szczęścia, ale to też jest element gry. Cieszymy się, ale musimy być pokorni w ocenie Czarka. To młody zawodnik, który ma olbrzymi potencjał, ale wciąż potrzebuje doświadczenia. Widać było po nim, że odczuwa duże ciśnienie” – ocenił Michniewicz.

Legia, która przed dwoma tygodniami pokonała na wyjeździe Spartak Moskwa także 1:0, ma sześć punktów i prowadzi w grupie. Rosyjski zespół wygrał w czwartek w Neapolu 3:2 i ma trzy punkty, Napoli i Leicester City – po jednym.

“Sześć punktów nas bardzo cieszy, ale po wygranej Spartaka w Neapolu sytuacja w grupie niczego nam jeszcze nie gwarantuje. My jak zawsze będziemy chcieli w każdym meczu osiągać jak najlepsze wyniki” – zapewnił Michniewicz.

Wyraził też uznanie dla trenera gości Brendana Rodgersa.

“Długo z nim rozmawialiśmy, przekazaliśmy mu prezent. Na pewno wyjedzie stąd zadowolony jeśli chodzi o przyjęcie i nastawienie. Jest sympatycznym człowiekiem o ogromnej kulturze i klasie. To dla nas, trenerów, lekcja, jak przegrywać z godnością. Mówię też o sobie: czasem w emocjach człowiek co innego mówi, inaczej się zachowuje… Cały sztab angielskiej drużyny zachował się z dużą klasą. Rodgers pogratulował nam zwycięstwa i postawy drużyny. To chyba nie była zwykła kurtuazja, myślę, że takie miał odczucia z boiska” – uważa szkoleniowiec.

Michniewicz zapewnił również, że nie ma problemu z motywowaniem swoich piłkarzy, niezależnie od tego, z jakim rywalem grają.

“Nic nie pozostawiamy przypadkowi. Przeanalizowaliśmy dokładnie nawet Wigry Suwałki, które grają o kilka klas niżej od nas. Kiedy jesteśmy faworytami, motywujemy się, żeby nie lekceważyć rywala, a taki mecz jak z Leicester jest jak 12-rundowa walka bokserska – wiadomo, że trzeba będzie przyjąć jakieś ciosy. Powiedziałem zawodnikom w szatni, żeby zapamiętali ten moment, to uczucie, gdy się wygrywa taki mecz” – relacjonował.

Zaniepokojony był jedynie stanem zdrowia Szweda Mattiasa Johanssona, który opuścił boisko w drugiej połowie z powodu urazu.

“Jeszcze nie wiemy, co z Mattiasem. Ma obolały mięsień dwugłowy uda, ale nie wiem, czy to naderwanie, naciągnięcie, czy jeszcze co innego. Bardzo żałuję, bo Mattias to świetny piłkarz i potrzebujemy go, ale jego problemem jest zdrowie. Musimy się zastanowić, jak doprowadzić go do takiego poziomu, żeby mógł grać co tydzień” – przyznał Michniewicz.

Jego zdaniem Legia może poważnie myśleć o tym, że wiosną zagra w fazie pucharowej Ligi Europy.

“Taką szansę czułem już po meczu w Moskwie, ale wyniki pokazują, że to wyrównana grupa. Napoli, które miażdży wszystkich w Serie A, przegrywa ze Spartakiem, który ma w swojej lidze kłopoty i przegrywa z nami… Trudno wybiegać w przyszłość” – powiedział.

W następnej kolejce Legia zmierzy się na wyjeździe z Napoli, a Leicester City zagra w Moskwie ze Spartakiem.

(PAP)

REKLAMA

2116670183 views

REKLAMA

REKLAMA

2116670382 views

REKLAMA

REKLAMA

2118466751 views

REKLAMA

2116670489 views

REKLAMA

2116670574 views

REKLAMA

2116670662 views