REKLAMA

2115744035 views

REKLAMA

2115744034 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportPaulo Sousa i Matty Cash na spotkaniu przedstawicieli PZPN z młodymi piłkarzami...

Paulo Sousa i Matty Cash na spotkaniu przedstawicieli PZPN z młodymi piłkarzami w Londynie

-

Najbardziej utalentowani młodzi piłkarze i piłkarki polskiego pochodzenia z Wysp Brytyjskich spotkali się w sobotę w ambasadzie RP w Londynie z skautami i trenerami PZPN, z selekcjonerem drużyny narodowej Paulo Sousą na czele. Obecny był także starający się o polskie obywatelstwo Matty Cash.

W spotkaniu wzięło udział 40 najlepiej rokujących zawodników i zawodniczek. Mieli oni okazję porozmawiać ze skautami PZPN, trenerami młodzieżowych kadr Polski: Bartłomiejem Zalewskim, Rafałem Lasockim, Marcinem Kasprowiczem i Marcinem Włodarskim, a także p.o. dyrektora sportowego PZPN Marcinem Dorną. Gośćmi specjalnymi spotkania byli portugalski selekcjoner pierwszej reprezentacji Paulo Sousa, były reprezentant Polski Sebastian Mila oraz znany tenisista Mariusz Fyrstenberg.

REKLAMA

Wziął w nim udział starający się o polskie obywatelstwo i szykowany do gry w biało-czerwonych barwach Cash. To 24-letni boczny obrońca, mogący występować również jako skrzydłowy. Do 2020 roku grał w Nottingham Forest, skąd przeszedł do Aston Villi. W piątek wieczorem Sousa obserwował jego występ na stadionie Arsenalu Londyn. Ekipa z Birmingham przegrała 1:3.

Ostatnio sprawa Casha nabrała jednak dużego przyspieszenia. Piłkarz złożył już wszystkie wymagane dokumenty, a selekcjonerowi bardzo zależy na “pozyskaniu” go do kadry. Są czynione intensywne starania, aby jak najszybciej otrzymał polski paszport, dzięki czemu mógłby zostać powołany na listopadowe mecze eliminacji mistrzostw świata – na wyjeździe z Andorą i w Warszawie z Węgrami.

Było to już 19. takie spotkanie przedstawicieli PZPN z najzdolniejszą polską młodzieżą urodzoną poza granicami kraju bądź na stałe mieszkającą poza granicami, a szóste w Londynie. Wcześniej 12 podobnych sesji odbyło się w Kolonii i jedna w Monachium w Niemczech. Ich celem jest zachęcenie utalentowanych młodych piłkarzy polskiego pochodzenia do tego, by reprezentowali Polskę. Pomysłodawcami tej inicjatywy są główny koordynator skautingu zagranicznego PZPN Maciej Chorążyk oraz konsul generalny w Kolonii Jakub Jan Wawrzyniak.

“Jesteśmy dumni, że już po raz kolejny mogliśmy gościć największe talenty piłkarskie z Wielkiej Brytanii i Irlandii. Cieszymy się, że pomimo mieszkania poza Polską, młodzi piłkarze i piłkarki chcą przywdziewać barwy biało-czerwone. Mamy nadzieję, że obecni tu sportowcy w przyszłości będą stanowić o sile polskiego futbolu. Współpraca PZPN to dla ambasady wspaniała okazja, aby podkreślić, jak ważne jest utrzymywanie związków z krajem ojczystym wśród najmłodszych pokoleń żyjących na emigracji” – powiedziała charge d’affaires ambasady RP Agnieszka Kowalska.

“Po roku przerwy wróciliśmy ze spotkaniem skautingu zagranicznego PZPN w Londynie. Zależy nam bardzo, aby uczestniczący w nim zawodnicy polskiego pochodzenia na Wyspach i osoby im towarzyszące poczuli, że myślimy o nich i są dla nas niezwykle ważni. Podobnie jak w poprzednich latach z ramienia PZPN swoją obecnością zaszczyciła nas delegacja bardzo wysokiego szczebla. Byli z nami p.o. dyrektora sportowego Marcin Dorna i trenerzy kadr narodowych, co pokazuje, jak poważnie traktowane jest to spotkanie z punktu widzenia związku” – podkreślił Maciej Chorążyk.

(PAP)

REKLAMA

2116741299 views

REKLAMA

REKLAMA

2116741493 views

REKLAMA

REKLAMA

2118537861 views

REKLAMA

2116741598 views

REKLAMA

2116741683 views

REKLAMA

2116741771 views