REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportNawałka: z meczu na mecz gramy coraz lepiej

Nawałka: z meczu na mecz gramy coraz lepiej

-

fot.Yuri Kochetkov/EPA
Adam Nawałka: jesteśmy świetnie przygotowani pod względem fizycznym i psychicznym fot.Yuri Kochetkov/EPA

„Jestem przekonany, że sobotni mecz będzie przebiegał pod nasze dyktando” – powiedział trener reprezentacji Polski Adam Nawałka przed spotkaniem ze Szwajcarią w 1/8 finału piłkarskich mistrzostw Europy. Dodał, że jego zespół z meczu na mecz gra coraz lepiej.

REKLAMA

Fazę grupową biało-czerwoni zakończyli zwycięstwem 1:0 z Ukrainą.

– Po ostatnim meczu przeciwko Ukrainie regeneracja przebiegła bardzo dobrze. Mieliśmy cztery dni na przygotowanie się do spotkania ze Szwajcarią. Jesteśmy świetnie przygotowani pod względem fizycznym i psychicznym – powiedział Nawałka na piątkowej konferencji prasowej.

Biało-czerwoni awansowali z grupy C z drugiego miejsca, ale podobnie jak Niemcy zakończyli fazę grupową z siedmioma punktami. Szwajcarzy również zajęli drugie miejsce, z tymże z pięcioma oczkami – o dwa mniej od Francuzów.

– Doskonale zdajemy sobie sprawę, że w następnej rundzie zagra tylko zwycięzca. Zawodnicy są świadomi, że jest bardzo duża szansa, aby osiągnąć historyczny wynik. Jesteśmy razem już ponad miesiąc. Ale nawet przez jeden dzień nie było monotonii lub apatii. Z meczu na mecz nasza drużyna prezentuje się coraz lepiej. Jestem przekonany, że spotkanie ze Szwajcarią będzie przebiegało pod nasze dyktando. Rywal jest z najwyższej półki, ale wierzymy w swoje umiejętności – podkreślił Nawałka.

Wcześniej selekcjoner Szwajcarów Vladimir Petkovic powiedział, że jego zespół może prezentować się o dziesięć procent lepiej niż w fazie grupowej.

– To oznacza dla nas to samo co wcześniej. Nie będę powtarzał, że to bardzo dobry zespół. Musimy być świetnie przygotowani, aby rozstrzygnąć ten mecz na własną korzyść. Mamy konkretny plan i będziemy starali się wprowadzać go w życie podczas meczu. Doceniamy klasę przeciwnika, ale przede wszystkim interesuje nas nasza gra – ocenił Nawałka.

Bez gola na tym turnieju pozostaje Robert Lewandowski.

– Nie mamy z tym najmniejszego problemu. Robert wykonuje fantastyczną pracę dla drużyny. Stanowimy zespół, który świetnie się rozumie – podkreślił selekcjoner biało-czerwonych.

– Ten turniej pokazuje, że mecze pod względem taktycznym stoją na wysokim poziomie. W tej fazie poziom taktyczny będzie jeszcze wyższy. Dlatego spodziewamy się bardzo trudnego meczu. Ostatnio jednak dużo pracowaliśmy nad konsekwencją taktyczną. Jesteśmy dobrze przygotowani fizycznie, dlatego jestem spokojny o realizację założeń taktycznych – zakończył Nawałka.

(PAP)

REKLAMA

2119217877 views

REKLAMA

2119217970 views

REKLAMA

REKLAMA

2121014324 views

REKLAMA

2119218039 views

REKLAMA

2119218095 views

REKLAMA

2119218138 views