REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportNarciarskie MŚ - Żyła odebrał złoty medal

Narciarskie MŚ – Żyła odebrał złoty medal

-

Dwa dni po zdobyciu mistrzostwa świata w skokach na normalnym obiekcie Piotr Żyła odebrał w Oberstdorfie złoty medal. Po uroczystości nie krył wzruszenia i zapewnił, że na piątkowy konkurs na dużej skoczni też będzie dobrze przygotowany.

“Tak sobie nuciłem i przed oczami przemykała mi ta praca i to, co przez te wszystkie lata działo się w mojej karierze – te dobre momenty i te gorsze. To aż nie do wiary. W pewnych momentach człowiek nie żyje już marzeniami, a samą pracą. To staje się bardziej istotne” – mówił Żyła po wysłuchaniu Mazurka Dąbrowskiego.

REKLAMA

“Przypomniało mi się, jak zrobiłem sobie taką małą skocznię przy domu i na nartach biegówkach odtwarzałem sobie różne skoki. Oglądałem je najpierw w telewizji, a potem odtwarzałem. Polacy akurat słabo wtedy skakali, to były czasy Funakiego. Odtwarzałem sobie te skoki, na końcu jechałem ja i… wygrywałem. To było takie marzenie, może z 8 lat wtedy miałem. Dawno, dawno temu…” – dodał mistrz świata, który zaskoczył nową fryzurą, był ostrzyżony niemal na zero.

Żyła przyznał, że długo przeżywał sobotni sukces. “Do 5 czy 6 rano mnie trzymało! Ale odespałem to wszystko. Długo dziś spałem. Wczoraj, jak przyszedłem ze skoczni, to otworzyłem sobie piwo. Wypiłem łyka i padłem! Obudziłem się dziś przed testem, zdążyłem zjeść śniadanko, a potem przed obiadkiem zrobiłem sobie jeszcze fryzurę. Później była regeneracja z fizjo, znowu spanie i obudziłem się na dekorację” – opowiadał.

Zapewnił, że na piątkowy konkursu na skoczni dużej będzie odpowiednio przygotowany, a teraz musi “zbudować energię”.

Drugie miejsce w sobotę zajął Niemiec Karl Geiger, a trzecie Słoweniec Anze Lanisek. Piąty był broniący tytułu Dawid Kubacki.

(PAP)

REKLAMA

2129141843 views

REKLAMA

REKLAMA

2129141858 views

REKLAMA

REKLAMA

2130938178 views

REKLAMA

2129141868 views

REKLAMA

2129141871 views

Piąta siła wszechświata

Gwiezdne wrota

Znajda w metrze

Karuzela mutacji

REKLAMA

2129141875 views