2115235437 views

2115235436 views

Strona głównaSportMŚ w zapasach - wolniak Gadżijew mistrzem świata w wadze 70 kg

MŚ w zapasach – wolniak Gadżijew mistrzem świata w wadze 70 kg

-

Magomedmurad Gadżijew odniósł życiowy sukces, zdobywając w Oslo złoty medal zapaśniczych mistrzostw świata w w stylu wolnym wadze 70 kg. W pojedynku o złoto zawodnik AKS Piotrków Trybunalski zwyciężył Ernaza Ahmatalijewa z Kirgistanu 2:1.

Po pierwszej rundzie prowadził zawodnik z Kirgistanu 1:0. W drugiej Gadżijew przejął inicjatywę, wyrównał na 1:1, a na 58 sekund przed końcową syreną wypchnął rywala za matę otrzymując punkt na wagę złotego medalu.

W drugim wtorkowym finale kończącym rywalizacje wolniaków Abdułraszyd Sadułajew (Rosyjska Federacja Zapaśnicza) pokonał w kategorii 97 kg Kyle Fredericka Snydersa (USA) 6:0.

Radosław Baran (WZS WKS Grunwald Poznań) sklasyfikowany został w tej wadze na 12. miejscu wśród 22 startujących.

Lokaty biało-czerwonych wolniaków, podopiecznych trenerów Jusupa Abdusałamowa, Zalimchana Jusupowa i Radosława Horbika w Oslo: 1. Magomedmurad Gadżijew (AKS Piotrków Trybunalski/70 kg); 5. Krzysztof Bieńkowski (AKS Białogard/65 kg); 10. Zbigniew Baranowski (AKS Białogard/92 kg), Robert Baran (LKS Ceramik Krotoszyn/125 kg); 12. Eduard Grigoriew (LKS Mazowsze Teresin/61 kg), Radosław Baran (WZS WKS Grunwald Poznań/97 kg); 22. Sebastian Jezierzański (LKS Dąb Brzeźnica/86 kg); 24. Kamil Rybicki (LKS Mazowsze Teresin/74 kg).

Dzięki złotemu medalowi Gadżijewa Polska uplasowała się w tabeli medalowej na czwartym miejscu. Pierwsze przypadło USA 4-2-1, przed Iranem 3-3-1 oraz Rosyjską Federacją zapaśniczą 2-2-3. Na podium stanęli wolniacy z 15 krajów.

W klasyfikacji punktowej pierwsza była Rosyjska Federacja Zapaśnicza – 173, przed USA – 168, Iranem – 162, Gruzją – 68, Turcją – 58 i Mongolią 56. Polska z 39 znalazła się na dziewiątym miejscu. Punkty zdobyli reprezentanci 28 krajów, na 50 startujących.