REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportMŚ 2022 – saudyjskie media: mecz z Meksykiem tylko o zwycięstwo

MŚ 2022 – saudyjskie media: mecz z Meksykiem tylko o zwycięstwo

-

Media w Arabii Saudyjskiej dodają animuszu swoim piłkarzom, zachęcając ich do maksymalnego zaangażowania w środowym starciu z Meksykiem. Podkreślają, że tylko zwycięstwo jest gwarancją awansu z grupy C mistrzostw świata.

Komentatorzy cytują trenera Saudyjczyków Herve Renarda, który zapowiedział przed meczem z Meksykiem pełne zaangażowanie swoich podopiecznych, podkreślając, że będą oni grali w środę z maksymalną motywacją o zwycięstwo.

REKLAMA

Relacjonujący treningi arabskiej ekipy dziennik “Saudi Gazette” odnotował, że przygotowania do starcia przeciwko Meksykowi prowadzone na Celine Resort Stadium zostały przez Renarda zorganizowane w taki sposób, aby pozwolić odpocząć po meczu z Polską występującym w tym spotkaniu graczom.

W rozmowie z gazetą pomocnik Mohamed Kanno wyraził zadowolenie z indywidualnych ćwiczeń z trenerem odpowiedzialnym za przygotowanie fizyczne.

Dziennik odnotował, że o ile pojawienie się na boisku Kanno w meczu z Meksykiem jest bardzo prawdopodobne, o tyle trener Renard może nie skorzystać z usług narzekającego na dolegliwości zdrowotne obrońcy Mohameda Al-Breika.

Gazeta twierdzi, że inny defensor Saudyjczyków Saud Abdulhamid znajduje się w życiowej formie, czego dowodem jest rzekome zainteresowanie tym zawodnikiem ze strony trzech znanych klubów z Europy.

Zarówno “Saudi Gazette”, jak inny saudyjski dziennik “Arab News” odnotowują, że przygotowujący swoją ekipę do starcia na stadionie w Lusajl szkoleniowiec oczekuje od swoich podopiecznych gry podobnej do tej z meczów przeciwko Argentynie i Polsce.

“Spodziewam się, że moi podopieczni zagrają z taką samą energią i wolą walki, jak wcześniej” – stwierdził Renard.

Saudyjskie gazety jednoznacznie wskazują, że selekcjoner chce wykorzystać przewagę “swojego terenu” w meczu z Meksykiem, dlatego kolejny raz zachęcił kibiców z Arabii Saudyjskiej do przybywania na mecz do sąsiedniego Kataru, aby wesprzeć “Zielone Sokoły”.

“Aby przejść do historii, potrzebujemy naszych kibiców. Chcemy czuć ich wsparcie” – stwierdził przed środowym spotkaniem z Meksykiem 54-letni selekcjoner Arabii Saudyjskiej.

(PAP)

REKLAMA

2097755128 views

REKLAMA

REKLAMA

2097755362 views

REKLAMA

REKLAMA

2099551754 views

REKLAMA

2097755505 views

REKLAMA

2097755606 views

REKLAMA

2097755716 views