REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportMŚ 2022 - media w Arabii Saudyjskiej: zdecydował Lewandowski

MŚ 2022 – media w Arabii Saudyjskiej: zdecydował Lewandowski

-

Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski Robert Lewandowski był decydującą postacią sobotniego meczu grupy C piłkarskich mistrzostw świata, przegranego z Polską 0:3 – oceniają media z Arabii Saudyjskiej.

Saudyjscy komentatorzy, chwaląc podopiecznych trenera Herve Renarda za wolę walki i zaangażowanie w grę, wypominają im jednak błąd w defensywie przy drugiej bramce dla Polski, którą zdobył kapitan biało-czerwonych.

REKLAMA

Radio UFM KSA z Rijadu przypomina, że Lewandowski asystował również przy pierwszej bramce dla Polski, którą strzelił Piotr Zieliński. Rozgłośnia bardzo chwaliła także za wkład w pierwszego gola biało-czerwonych Matty’ego Casha, który zainicjował szybki atak prawą stroną boiska.

W ocenie saudyjskiego radia groźne akcje podopiecznych Renarda niweczył bardzo dobrze spisujący się w sobotę w bramce Wojciech Szczęsny. Odnotowuje, że dzięki niemu Polacy są jedną z nielicznych ekip na mundialu w Katarze, która nie straciła jeszcze bramki.

Zarówno UFM KSA, jak i dziennik „Arab News” za kluczową sytuację spotkania uważają spudłowany przez Salema Al-Dawsariego rzut karny i nieudaną dobitkę Saudyjczyków pod koniec pierwszej połowy meczu. Uważają, że w sytuacji zdobycia gola przez „Zielone Sokoły” pojedynek mógłby zakończyć się innym wynikiem.

„Arab News” wskazuje, że mimo porażki Saudyjczyków zagrali oni w sposób zadowalający i na boisku mieli przewagę.

„To spotkanie mogło się podobać” – ocenił arabski dziennik i zauważył, że Polska wyprzedziła w tabeli grupy C Saudyjczyków i objęła pozycję lidera.

Saudyjski dziennik odnotował, że sobotni mecz przejdzie do historii mundiali jako ten, w którym doświadczony i utytułowany Lewandowski, uznawany za jednego z najlepszych napastników świata, zdobył swoją pierwszą bramkę w mistrzostwach świata. „Padło na nas” – podsumował „Arab News”.(PAP)

REKLAMA

2097753683 views

REKLAMA

REKLAMA

2097753917 views

REKLAMA

REKLAMA

2099550309 views

REKLAMA

2097754060 views

REKLAMA

2097754161 views

REKLAMA

2097754271 views