REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportMŚ 2014 - Luiz Felipe Scolari zrezygnował z funkcji trenera Brazylii

MŚ 2014 – Luiz Felipe Scolari zrezygnował z funkcji trenera Brazylii

-

Luiz Felipe Scolari zrezygnował z funkcji trenera Brazylii – potwierdził prezes tamtejszej federacji piłkarskiej Jose Maria Marin. O decyzji szkoleniowca, na którą wpływ miał niezadowalający wynik podczas mistrzostw świata, informowały już wcześniej media.

fot.EPA/ROBERT GHEMENT
fot.EPA/ROBERT GHEMENT

W opublikowanym na stronie brazylijskiej federacji (CBF) krótkim komunikacie podano, że rezygnacja została przyjęta, a z posadą żegna się zarówno Scolari, jak i cały sztab szkoleniowy.

REKLAMA

„Zarówno on, jak i reszta jego współpracowników zasłużyli na nasz szacunek i podziękowania. To dzięki nim Brazylijczycy ponownie pokochali drużynę narodową, nawet jeśli ta nie osiągnęła najważniejszego z zakładanych celów” – podkreślił cytowany na stronie CBF Marin.

Już w poniedziałek miejscowe media podały informację, że Scolari podał się do dymisji, a zarząd ją przyjął. Nie było jednak wówczas jeszcze oficjalnego potwierdzenia tych doniesień.

Brazylijczycy są niezadowoleni z postawy piłkarzy w zakończonym w niedzielę mundialu, którego byli gospodarzem. 65-letni trener obiecywał rodakom, że zespół pod jego wodzą wywalczy tytuł. „Canarinhos” zajęli czwarte miejsce, ponosząc w półfinale druzgocącą porażkę z Niemcami 1:7, a w spotkaniu o trzecią lokatę ulegli Holendrom 0:3. Wcześniej tylko raz w historii przegrali różnicą sześciu bramek – w 1920 roku z Urugwajem (0:6).

fot. EPA/ANDREAS GEBERT
fot. EPA/ANDREAS GEBERT

Scolari przyznał po meczu z Niemcami, że ma świadomość, iż będzie od tego momentu funkcjonował jako ten, który brał udział w „najgorszej porażce w historii brazylijskiego futbolu”.

„Kiedy obejmowałem tę posadę, to wiedziałem, że z takim ryzykiem się to wiąże” – zaznaczył wówczas.

Doświadczony szkoleniowiec po raz drugi próbował sił jako opiekun „Canarinhos”. Wcześniej prowadził reprezentację swojej ojczyzny w latach 2001-02 i 12 lat temu wygrał z nią MŚ.

Na stanowisko powrócił w 2012 roku i w ubiegłym roku triumfował wraz z podopiecznymi w Pucharze Konfederacji, stanowiącym główny sprawdzian przed mundialem.

Sam trener w trakcie ostatnich MŚ nie chciał zdradzić, co planuje. „Uzgodniliśmy, że po zakończeniu turnieju usiądziemy z przedstawicielami związku i omówimy to, co się stało. Prezes i zarząd podejmą się analizy, a ja na nią poczekam” – mówił jeszcze w sobotę.

fot.EPA/Rafael Ribeiro
fot.EPA/Rafael Ribeiro

CBF nie podała na razie, kto zastąpi Scolariego. Więcej szczegółów Marin ma podać podczas zaplanowanej na wtorek konferencji prasowej. W mediach wśród kandydatów na to stanowisko nazwisk najczęściej wymieniani są Adenor „Tite” Bacci (ostatnio trener Corinthians Sao Paulo) i selekcjoner kadry do lat 20 Alexandre Gallo.

Zbyt wiele czasu na decyzje nie ma, bo już 5 września Brazylia zagra kolejny mecz międzypaństwowy przeciwko Kolumbii w Miami. W 2015 roku jest Copa America, a w 2016 igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro.(PAP)

fot.EPA/ROBERT GHEMENT
fot.EPA/ROBERT GHEMENT

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

REKLAMA

2097986908 views

REKLAMA

REKLAMA

2097987141 views

REKLAMA

2099783533 views

REKLAMA

2097987284 views

REKLAMA

2097987385 views

REKLAMA

2097987495 views