REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Mundial 2014 MŚ 2014 - Paulinho: Chciałem zakończyć karierę

MŚ 2014 – Paulinho: Chciałem zakończyć karierę

-

Były gracz ŁKS Łódź, Brazylijczyk Paulinho, opowiedział PAP o swoich wspomnieniach z pobytu w Polsce oraz o szansach reprezentacji Brazylii na tytuł mistrzowski.

Jose Paulo Bezerra Maciel Junior, w skrócie Paulinho, jest obecnie zawodnikiem angielskiego Totenhamu Hotspur. Początkowo nie chciał rozmawiać z polskim dziennikarzem. Dopiero kolejna prośba portugalskiej wolontariuszki Ariane Andrade de Barros, która wystąpiła w roli tłumaczki, przyniosła skutek.

REKLAMA

 

Paulinho fot.Marcelo Sayao/EPA
Paulinho fot.Marcelo Sayao/EPA

Jak wspomina pan pobyt w Polsce?

Byłem tam w latach 2007-2008. Początkowo nie grałem za wiele, dopiero w drugiej rundzie zacząłem występować częściej. Pobyt w Polsce był dla mnie bardzo ważny. Jako młody zawodnik małymi krokami zdobywałem wtedy cenne doświadczenia. Przydały się, bo teraz gram w reprezentacja Brazylii.

 

Czy to prawda, że był pan jednak tak zniechęcony, że chciał nawet zakończyć karierę?

Sytuacja na początku była dla mnie bardzo trudna. Gdy wróciłem z Polski w 2008 roku myślałem, by rzucić piłkę, zakończyć karierę. Byłem tak zniechęcony i rozczarowany. Przyznaje, że w mojej głowie pojawiły się wtedy takie myśli…

 

Mam nadzieję, że pozostały panu z Polski także jakieś dobre wspomnienia?

Oczywiście, generalnie Polskę wspominam bardzo dobrze. Szczególnie Łódź, jako wygodne miejsce do życia. Mieszkałem tam z żoną. Lubiłem też oglądać polska piłkę.

 

Co jest w tej chwili najważniejsze dla reprezentacji Brazylii, by spełniła oczekiwania kibiców i została mistrzem świata?

Wystarczy, żebyśmy w kolejnych meczach grali tak, jak z Kamerunem. Wtedy zademonstrujemy wszechstronność i siłę zespołu. Ważne by szybko zawężać rywalom pole gry. W ten sposób jesteśmy w stanie wygrywać kolejne meczu i zdobyć mistrzostwo świata.

 

Rozmawiał w Brasilii Dariusz Kurowski (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks