REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Mundial 2014 MŚ 2014 - Paulinho: Chciałem zakończyć karierę

MŚ 2014 – Paulinho: Chciałem zakończyć karierę

-

Były gracz ŁKS Łódź, Brazylijczyk Paulinho, opowiedział PAP o swoich wspomnieniach z pobytu w Polsce oraz o szansach reprezentacji Brazylii na tytuł mistrzowski.

Jose Paulo Bezerra Maciel Junior, w skrócie Paulinho, jest obecnie zawodnikiem angielskiego Totenhamu Hotspur. Początkowo nie chciał rozmawiać z polskim dziennikarzem. Dopiero kolejna prośba portugalskiej wolontariuszki Ariane Andrade de Barros, która wystąpiła w roli tłumaczki, przyniosła skutek.

REKLAMA

2147483647 clicks

 

Paulinho fot.Marcelo Sayao/EPA
Paulinho fot.Marcelo Sayao/EPA

Jak wspomina pan pobyt w Polsce?

Byłem tam w latach 2007-2008. Początkowo nie grałem za wiele, dopiero w drugiej rundzie zacząłem występować częściej. Pobyt w Polsce był dla mnie bardzo ważny. Jako młody zawodnik małymi krokami zdobywałem wtedy cenne doświadczenia. Przydały się, bo teraz gram w reprezentacja Brazylii.

 

Czy to prawda, że był pan jednak tak zniechęcony, że chciał nawet zakończyć karierę?

Sytuacja na początku była dla mnie bardzo trudna. Gdy wróciłem z Polski w 2008 roku myślałem, by rzucić piłkę, zakończyć karierę. Byłem tak zniechęcony i rozczarowany. Przyznaje, że w mojej głowie pojawiły się wtedy takie myśli…

 

Mam nadzieję, że pozostały panu z Polski także jakieś dobre wspomnienia?

Oczywiście, generalnie Polskę wspominam bardzo dobrze. Szczególnie Łódź, jako wygodne miejsce do życia. Mieszkałem tam z żoną. Lubiłem też oglądać polska piłkę.

 

Co jest w tej chwili najważniejsze dla reprezentacji Brazylii, by spełniła oczekiwania kibiców i została mistrzem świata?

Wystarczy, żebyśmy w kolejnych meczach grali tak, jak z Kamerunem. Wtedy zademonstrujemy wszechstronność i siłę zespołu. Ważne by szybko zawężać rywalom pole gry. W ten sposób jesteśmy w stanie wygrywać kolejne meczu i zdobyć mistrzostwo świata.

 

Rozmawiał w Brasilii Dariusz Kurowski (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

REKLAMA

2131829906 views

REKLAMA

REKLAMA

2131829921 views

REKLAMA

REKLAMA

2133626241 views

REKLAMA

2131829931 views

Emilia Plewa

Alexandra Sankowska

Tomasz Witkowski

Maya Woroszyło

Lusia Planica

REKLAMA

2131829934 views

Zuzanna Ochwat

Alexander Kubiak

Maximilian Ostrowski

Patrick Jerabek

Mateusz Boksa

Hubert Dybiński

Sebastian Skoczeń

Patrycja Szot

Emilia Jodlowska

Ania Wilkowski

REKLAMA

2131829938 views