REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportMŚ 2014 - brazylijskie media: ceremonia otwarcia zbyt przewidywalna

MŚ 2014 – brazylijskie media: ceremonia otwarcia zbyt przewidywalna

-

Dziennikarze brazylijskiego serwisu uol.com.br są rozczarowani przebiegiem ceremonii otwarcia piłkarskich mistrzostw świata, która w czwartek odbyła się w Sao Paulo. „Była zbyt przewidywalna i mało widowiskowa” – oceniono.

fot.EPA/MAURICIO DUENAS
fot.EPA/MAURICIO DUENAS

„Celem wydarzenia było przedstawienie +skarbów Brazylii+, natury, kultury tego kraju. Miało to zrobić wrażenie na obcokrajowcach. Niestety, ponieważ odbyło się przy świetle słonecznym, nie można było w pełni podziwiać wielu efektów wizualnych” – napisali obecni na stadionie dziennikarze.

REKLAMA

Jak dodali, wiele do życzenia pozostawiła też transmisja telewizyjna, którą mogli obejrzeć kibice w Brazylii. Sympatykom futbolu w Polsce plany pokrzyżowały problemy techniczne.

„Podczas występu Jennifer Lopez, Pitbulla i Claudii Leitte dźwięk był przytłumiony i mieszał się z hałasem z trybun. Najbardziej wyczekiwany moment – kopnięcie piłki przez sparaliżowanego chłopca, korzystającego ze specjalnego robota sterowanego falami mózgowymi – został prawie zupełnie pominięty” – ubolewali brazylijscy reporterzy.

Jednak jak zaznaczyli, wszystkie dotychczasowe ceremonie otwarcia były też dość sztampowe.

„Takie wydarzenia zawsze są podobne i służą wyłącznie jako wstęp do pierwszego meczu turnieju. Ceremonia w Brazylii nie była kompromitacją, ale mało kto ją zapamięta” – ocenili.

Niedługo po zakończeniu widowiska rozpoczęło się pierwsze spotkanie mundialu, w którym Brazylia gra z Chorwacją.

(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2107694664 views

REKLAMA

REKLAMA

2107694896 views

REKLAMA

2109491287 views

REKLAMA

2107695037 views

REKLAMA

2107695136 views

REKLAMA

2107695244 views