REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportME w kolarstwie torowym - Urszula Łoś wicemistrzynią w keirinie

ME w kolarstwie torowym – Urszula Łoś wicemistrzynią w keirinie

-

Urszula Łoś wywalczyła we wtorek w Monachium srebrny medal kolarskich mistrzostw Europy na torze w keirinie. Złoto zdobyła Niemka Lea Sophie Friedrich. Piąte lokaty wywalczyli Rafał Sarnecki w keirinie oraz siostry Daria i Wiktoria Pikulik w madisonie.

Polka, która już w półfinale keirinu prezentowała znakomitą dyspozycję, wylosowała prowadzenie na trzech pierwszych rundach. Miała więc najgroźnejsze rywalki za plecami i musiała odpierać ich ataki. Dwa okrążenia przed końcem wyprzedziła ją aktualna mistrzyni świata Friedrich.

REKLAMA

Łoś utrzymywała się na medalowej pozycji przez resztę dystansu, trzymając się blisko Niemki i odpierając ataki doświadczonej Francuzki Mathilde Gros. Ta jednak osłabła na ostatniej rundzie i Łoś niezagrożona finiszowała na drugiej pozycji. Na trzecie miejsce w ostatniej chwili przesunęła się Starikowa.

W finale B (o miejsca 7-12) drugie miejsce zajęła Marlena Karwacka plasując się na ósmej lokacie w końcowej klasyfikacji mistrzostw.

Siostry Wiktoria i Daria Pikulik (brązowa medalistka omnium) zajęły piąte miejsce w wyścigu madison. Złoty medal wywalczyły Włoszki – Rachel Barbieri i Silvia Zanardi, które… po raz pierwszy wystartowały w tym zestawieniu w wyścigu parami.

Polki przez cały dystans plasowały się w czołówce wyścigu zdobywając punkty na lotnych finiszach i długo utrzymywały się na medalowej pozycji. W końcówce zostały wyprzedzone przez dwójkę brytyjską, która nadrobiła okrążenie zdobywając 20 punktów.

O losie złotego medalu zadecydował ostatni, podwójnie punktowany finisz. Wygrały go Dunki awansując na trzecie miejsce, na drugiej pozycji zameldowały się Włoszki, dzięki czemu sięgnęły po złoto wyprzedzają długo prowadzące Francuzki o jeden punkt.

Piąte miejsce zajął też Rafał Sarnecki w finałowym wyścigu keirin. Złoty medal wywalczył, podobnie jak w sprincie indywidualnym, Francuz Sebastien Vigier.

W finale tej sprinterskiej konkurencji wystąpiło we wtorek po dwóch reprezentantów Francji i Niemiec. Stawiało to w trudnej sytuacji pozostałych finalistów – Sarneckiego i Ukraińca Vladyslava Denysenko.

Zgodnie z przewidywaniami Niemcy i Francuzi pojechali „drużynowo” przesuwając się na czoło stawki po czterech okrążeniach. Zablokowali tym samym Sarneckiego, który bez powodzenia próbował jeszcze atakować po górze toru. Na ostatniej rundzie przyspieszył zdecydowanie Vigier i wygrał bezapelacyjnie potwierdzając, że jest najszybszym kolarzem monachijskich mistrzostw.

Ostatnią konkurencję monachijskich mistrzostw, 50-kilometrowy wyścig madison wygrali Niemcy Roger Kluge i Theo Reinhardt gromadząc 101 punktów i praktycznie cały czas kontrolując przebieg rywalizacji. Srebrny medal zdobyli Francuzi, a brązowy Belgowie. Polacy – Wojciech Pszczolarski i Bartosz Rudyk byli tylko tłem dla rywali i zajęli dziewiąte miejsce, ostatnie wśród zespołów, które ukończyły wyścig.

Reprezentacja Polski wyjeżdża z Monachium z czterema medalami. Dwa krążki wywalczyła w ME Urszula Łoś – brązowy w sprincie drużynowym (wraz z Marleną Karwacką i Nikolą Sibiak) i srebrny w keirinie. Brązowe medale zdobyły także Nikoła Wielowska w scratchu i Daria Pikulik w olimpijskiej konkurencji omnium.

(PAP)

REKLAMA

2103216323 views

REKLAMA

2103216556 views

REKLAMA

2105012948 views

REKLAMA

2103216699 views

REKLAMA

2103216799 views

REKLAMA

2103216908 views