REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportME siatkarzy – Kurek: Słoweńcy wrócili do gry w dobrym stylu

ME siatkarzy – Kurek: Słoweńcy wrócili do gry w dobrym stylu

-

“Dobrze zaczęliśmy, mieliśmy Słoweńców pod presją, ale indywidualnie i drużynowo wrócili do spotkania w bardzo dobrym stylu” – ocenił siatkarz reprezentacji Polski Bartosz Kurek przegrany 1:3 półfinał mistrzostw Europy. „Nie uważam, żeby była jakaś klątwa Słowenii. To jest topowa europejska drużyna” – powiedział z kolei Jakub Kochanowski 

Zdaniem Kurka Słoweńcy, upatrując w gospodarzach faworyta starcia zdejmowali z siebie presję.

REKLAMA

“To była taka ich gierka, a czy byliśmy faworytem, okazało się na boisku. Było od nas dziś lepsi” – dodał.

Przyznał, że każdy mecz ME kosztował Polaków mnóstwo sił. “Myślę, że najtrudniejszy jednak dopiero przed nami” – zauważył.

Po sobotniej porażce biało-czerwonym pozostanie walka o brązowy medal.

“Trochę ciężko o tym teraz myśleć, ale zbierzemy się, damy z siebie wszystko, dla siebie, dla kibiców. Mam nadzieję, że zakończy się lepszym wynikiem” – powiedział.

Jego zdaniem Słoweńcy od pewnego momentu poprawili zagrywkę, co pomogło im w odniesieniu zwycięstwa. “Nacisnęli nas zagrywką, mieliśmy przez to problem w ataku, którego już do końca nie potrafiliśmy rozwiązać. Było blisko. Żeby przynajmniej tie-breaka spróbwowali zagrać” – podsumował.

W półfinale poprzednich ME biało-czerwoni również przegrali ze Słowenią 1:3, tyle że w Lublanie. To była ich trzecia z rzędu porażka w tej imprezie z tym rywalem.

“Rzeczywiście duży zbieg okoliczności, że tak często ze sobą gramy. To siatkówka na najwyższym poziomie i wszystko może się zdarzyć” – powiedział Kochanowski.

Przyznał, że ważne było odrzucenie rywali od siatki zagrywką.

“Dziś w tym elemencie zagraliśmy trochę słabsze spotkanie. Niestety, w kluczowych momentach Słoweńcy mieli więcej szczęścia” – ocenił.

Podkreślił, że nie ma żadnej “klątwy Słowenii”. “To po prostu topowa europejska drużyna” – zauważył.

(PAP)

REKLAMA

2118740614 views

REKLAMA

REKLAMA

2118740717 views

REKLAMA

REKLAMA

2120537073 views

REKLAMA

2118740793 views

REKLAMA

2118740855 views

REKLAMA

2118740913 views