REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportME 2021 - premier Johnson: Anglia może sama zorganizować turniej

ME 2021 – premier Johnson: Anglia może sama zorganizować turniej

-

Brytyjski premier Boris Johnson powiedział, że w razie potrzeby całe tegoroczne piłkarskie mistrzostwa Europy mogą się odbyć w Anglii, a także poparł wspólną kandydaturę pięciu federacji z Wysp Brytyjskich do organizacji mistrzostw świata w 2030 r.

“Jesteśmy gospodarzami Euro. Jesteśmy gospodarzami półfinałów i finału. Jeśli chcą (UEFA – PAP), żebyśmy gościli jakieś inne mecze, jesteśmy na pewno za tym, ale w tej chwili jesteśmy tam, gdzie (mówi) UEFA” – powiedział Johnson w rozmowie z dziennikiem “The Sun”.

REKLAMA

Zgodnie z obowiązującym planem, mistrzostwa Europy mają się odbyć na 12 stadionach w 12 krajach, z czego siedem meczów ma być rozegrane na Wembley w Londynie i cztery na Hampden Park w Glasgow. Ale w związku z sytuacją epidemiczną w Europie nie jest pewne, czy rozrzucenie turnieju po całym kontynencie jest realne. UEFA zapowiada, że ostateczna decyzja w sprawie turnieju podjęta zostanie w kwietniu.

Ponieważ w Wielkiej Brytanii szczepienia przeciw Covid-19 idą najszybciej w Europie, a liczba zakażeń spada, jest możliwe, że w tym kraju do czasu rozpoczęcia turnieju zostaną już zniesione restrykcje epidemiczne. Według przedstawionego w zeszłym tygodniu przez Johnsona harmonogramu wychodzenia z lockdownu w Anglii, ograniczenia w kontaktach społecznych mogą być całkowicie zniesione od 21 czerwca. Od tego czasu mogłyby się odbywać m.in. imprezy sportowe z pełnym udziałem publiczności. Planowany termin mistrzostw Europy to 11 czerwca – 11 lipca.

Johnson poparł też wspólną organizację mistrzostw świata w 2030 r. przez Anglię, Szkocję, Walię, Irlandię Północną oraz Irlandię i zapowiedział, że w przedstawionym w środę przez ministra finansów Rishiego Sunaka budżecie na nowy rok finansowy przeznaczone zostanie 2,8 mln funtów na promowanie tej kandydatury.

“Jesteśmy bardzo, bardzo chętni, aby sprowadzić futbol do domu w 2030 roku. Uważam, że to właściwe miejsce. To jest ojczyzna piłki nożnej, to jest właściwy czas. To będzie absolutnie wspaniała rzecz dla kraju” – mówił Johnson.

Brytyjski premier wyjaśnił, że jedną ze spraw, którą chce zmienić po pandemii Covid-19 jest to, by ludzie byli zdrowsi i sprawniejsi, a organizacja wielkich imprez sportowych pomoże zachęcać do uprawiania sportu. “Chcemy zrobić dużo więcej, aby zachęcać do sportu w tym kraju po pandemii i chcemy zobaczyć bonanzę piłki nożnej w nadchodzących latach” – mówił Johnson.

“Będziemy kontynuować prace nad realnością tego, aby ocenić możliwość złożenia oferty przed formalnym otwarciem procesu przez FIFA w 2022 roku. Zorganizowanie mistrzostw świata byłoby niesamowitą okazją do osiągnięcia wymiernych korzyści dla naszych narodów. Jeśli zapadnie decyzja o staraniu się o organizację tego wydarzenia, z niecierpliwością czekamy na możliwość przedstawienia naszej propozycji FIFA i szerszej społeczności piłkarskiej na całym świecie” – napisały we wspólnym oświadczeniu federacje piłkarskie Anglii, Szkocji, Walii, Irlandii Północnej i Irlandii.

Decyzja o tym, komu zostanie przyznana organizacja mistrzostw świata w 2030 r. ma zapaść w 2024 r. Zgłoszenie wspólnej kandydatury poważnie rozważają także Hiszpania i Portugalia oraz Argentyna, Urugwaj, Paragwaj i Chile.

(PAP)

REKLAMA

2129140922 views

REKLAMA

REKLAMA

2129140937 views

REKLAMA

REKLAMA

2130937257 views

REKLAMA

2129140947 views

REKLAMA

2129140950 views

Piąta siła wszechświata

Gwiezdne wrota

Znajda w metrze

Karuzela mutacji

REKLAMA

2129140954 views