0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportME 2021 – hiszpańska federacja zgłosi awaryjnie stadion w Sewilli

ME 2021 – hiszpańska federacja zgłosi awaryjnie stadion w Sewilli

-

Hiszpańska Federacja Piłkarska (RFEF) zaoferuje stadion La Cartuja w Sewilli jako alternatywne miejsce na mecze tegorocznych mistrzostw Europy, gdyby Bilbao zostało pozbawione prawa współorganizacji turnieju – powiedział prezes tamtejszego związku Luis Rubiales.

Stadion San Mames w Bilbao ma być gospodarzem trzech meczów fazy grupowej Hiszpanów, w tym spotkania z Polską 19 czerwca, a także jednego w 1/8 finału. Organizatorzy nie są jednak w stanie zagwarantować władzom UEFA, że kibice będą mogli uczestniczyć w tych meczach, co jest warunkiem pozostania współgospodarzem.

REKLAMA

Organ zarządzający europejskim futbolem dał baskijskiemu miastu, a także Dublinowi i Monachium, czas do 19 kwietnia na zapewnienie, że przynajmniej część kibiców wejdzie na ich stadiony.

“Uważamy, że dla nas, jako drużyny narodowej i jako kraju, fundamentalne znaczenie ma pozostanie narodem gospodarzem. To prawda, że w Bilbao są pewne trudności, ale decyzję musi podjąć UEFA. Byłoby dla nas straszne, gdyby te mecze (planowane w Hiszpanii – PAP) odbyły się w innym kraju” – przyznał Rubiales.

“Zamierzamy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby Hiszpania pozostała współgospodarzem. A La Cartuja to fantastyczny stadion, który ma wszystko, czego potrzeba, aby gościć turniej. Zorganizowanie trzech meczów reprezentacji narodowej i jednego w 1/8 finału to dla nas wielka sprawa, zarówno pod względem kibiców, jak i ekonomicznych” – dodał.

Dziennik “El Independiente” już wcześniej podał, że mecz Hiszpanii z Polską może odbyć się w Sewilli, podobnie jak inne planowane w Bilbao. Według madryckiej gazety władze Sewilli są już zaangażowane w rozmowy z kierownictwem UEFA oraz samorządem Bilbao w sprawie ewentualnego zastąpienia tego miasta w pełnieniu roli współgospodarza.

7 kwietnia rząd regionu Kraju Basków, którego głównym miastem jest Bilbao, ogłosił, że miejscowe służby sanitarne zgadzają się na organizację tam spotkań Euro, ale tylko w sytuacji spadku dynamiki infekcji. Tymczasem ona systematycznie rośnie, a wspólnota ta jest jednym z najbardziej doświadczonych przez Covid-19 regionów Hiszpanii.

Z dokumentu baskijskich władz medycznych wynika, że planowane wstępnie wpuszczenie na stadion San Mames w Bilbao około 13 tys. kibiców na każdy z meczów rozgrywanych w ramach mistrzostw Europy mogłoby znacząco podnieść ryzyko infekcji koronawirusem.

Przeniesione z powodu pandemii COVID-19 z 2020 roku mistrzostwa Europy w wyjątkowej formule – w 12 miastach w 12 różnych krajach – mają się rozpocząć 11 czerwca.

Oprócz meczu z Hiszpanią w Bilbao Polska ma zaplanowane dwa spotkania grupy E w Dublinie: 14 czerwca ze Słowacją i 23 czerwca ze Szwecją.

Finał ma odbyć się 11 lipca w Londynie.

(PAP)

REKLAMA

2126810766 views

REKLAMA

REKLAMA

2126810782 views

REKLAMA

REKLAMA

2128607102 views

REKLAMA

2126810792 views

REKLAMA

2126810796 views

REKLAMA

2126810800 views