REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Sport ME 2020 - media w Hiszpanii: uniknęliśmy “grupy śmierci”, najgroźniejszy Lewandowski

ME 2020 – media w Hiszpanii: uniknęliśmy “grupy śmierci”, najgroźniejszy Lewandowski

-

Hiszpanie wydają się być najgroźniejszymi rywalami Palaków w grupie E piłkarskich mistrzostw Europy fot.Robert Ghement/EPA-EFE/Shutterstock

Media w Hiszpanii, której jednym z rywali grupowych będzie Polska, komentując sobotnie losowanie piłkarskich mistrzostw Europy, oceniają je jako korzystne dla swojej reprezentacji. Sporo uwagi poświęcają Robertowi Lewandowskiemu.

REKLAMA

2147483647 clicks

Grupę z Polską, Szwecją i jednym z uczestników baraży uważają za zdecydowanie łatwiejszą od np. “grupy śmierci”, jak określa się powszechnie grupę F, w której znalazły się Francja, Niemcy i Portugalia.

Relacjonująca sobotnie losowanie w Bukareszcie rozgłośnia Radio Marca jeszcze przed rozpoczęciem ceremonii spekulowała, że w jednej grupie mogą na siebie trafić finaliści ostatniej edycji piłkarskich mistrzostw Europy: Francja i Portugalia.

“Mieliśmy dużo szczęścia. Mogliśmy znaleźć się w jednej grupie z Portugalią i Francją. Na szczęście nasi rywale z grupy E, Polska i Szwecja, są mniej wymagającymi zespołami” – ocenili komentatorzy Radia Marca.

Hiszpańskie media wskazują, że największym zagrożeniem dla ich reprezentacji w rozgrywanym 20 czerwca w Bilbao drugim grupowym meczu Euro 2020 może być Robert Lewandowski. Komentują jego wysoką formę w obecnym sezonie, a część z nich wskazuje kapitana biało-czerwonych jako jednego z głównych kandydatów do nagród Złotego Buta i Złotej Piłki.

W superlatywach o zawodniku Bayernu Monachium pisze w internetowym wydaniu dziennik “ABC”. Madrycka gazeta uważa, że nazwisko tego napastnika jest synonimem “gwarancji zdobytej bramki”.

“Polska ma w swoich szeregach Lewandowskiego, czyli jednego z najlepszych snajperów ostatniej dekady” – ocenił ekipę biało-czerwonych “ABC”.

Z kolei dziennik “AS” w swoim internetowym wydaniu nazywa Lewandowskiego “największym zagrożeniem dla Hiszpanów”. Gazeta ocenia, że losowanie dla ekipy trenera Luisa Enrique było “perfekcyjne”.

“Gdybyśmy przed ceremonią wiedzieli, że możemy trafić do takiej grupy, to wzięlibyśmy ją w ciemno” – podsumował “AS”.

Hiszpańska telewizja TVE odnotowuje z kolei, że sobotnie losowanie było pierwszym międzynarodowym wydarzeniem, na którym pojawił się Luis Enrique po kilkumiesięcznej absencji w roli szkoleniowca reprezentacji z powodu choroby i śmierci córki.

(PAP)

REKLAMA

2131479194 views

REKLAMA

REKLAMA

2131479209 views

REKLAMA

REKLAMA

2133275529 views

REKLAMA

2131479219 views

REKLAMA

2131479222 views

REKLAMA

2131479226 views