REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Sport Mayweather najbogatszym celebrytą według "Forbesa"

Mayweather najbogatszym celebrytą według “Forbesa”

-

 Floyd Mayweather Jr fot.Laura Rauch/EPA
Floyd Mayweather Jr w ostatnim roku wzbogacił się o 300 milionów dolarów fot.Laura Rauch/EPA

Amerykański bokser Floyd Mayweather Jr zajmuje wg “Forbesa” pierwsze miejsce na liście najbogatszych celebrytów, biorąc pod uwagę dochody z ostatniego roku. Zarobił w tym czasie 300 mln dol., w tym ok. 275 mln za zwycięską “walkę stulecia” z Mannym Pacquiao.

REKLAMA

Filipińczyk zajmuje drugą lokatę na tej liście z zarobkami sięgającymi 160 mln dol. Wyprzedził słynną amerykańską piosenkarkę Kate Perry, która w minionych 12 miesiącach dopisała do swojego konta bankowego 135 mln dol.

Stawką walki Mayweathera i Pacquiao były trzy pasy mistrza świata federacji WBC, WBA i WBO w wadze półśredniej. Od początku było wiadomo, że pięściarze otrzymaja rekordowe w historii sportu wysokie gaże. Nikt się jednak nie spodziewał, że zarobią tak wiele. Szacowano, że Mayweather wzbogaci się o 120-150 mln dol., a jego filipiński rywal o 80-100 mln. Tymczasem sporo większy zysk w stosunku do prognoz przyniosła sprzedaż transmisji pojedynku w systemie pay-per-view (PPV). Całkowity dochód z gali to pół miliarda dolarów.

Dziesiątkę najbogatszych celebrytów ostatnich 12 miesięcy zamyka trzeci sportowiec w tym gronie – portugalski piłkarz Realu Madryt Cristiano Ronaldo (79,5 mln dol.).

(PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks