REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Sport Maratony w Nowym Jorku i Berlinie odwołane

Maratony w Nowym Jorku i Berlinie odwołane

-

- Advertisement -

W ubiegłym roku w nowojorskim maratonie startowało 53 640 zawodników fot.Erik Lesser/EPA-EFE/Shutterstock

Zaplanowany na 1 listopada maraton w Nowym Jorku został odwołany z powodu pandemii koronawirusa. Organizatorzy największej tego typu imprezy na świecie podjęli decyzję w środę po konsultacjach z biurem burmistrza. Kilkadziesiąt minut później odwołano również tegoroczną edycję maratonu w Nowym Jorku.

“Maraton jest kultowym i uwielbianym przez wszystkich wydarzeniem w naszym mieście. Brawa dla organizatorów, że postawili na pierwszym miejscu zdrowie i bezpieczeństwo zarówno biegaczy, jak i widzów. Z niecierpliwością czekamy na 50. edycję w listopadzie 2021 roku” – oświadczył burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio.

W ubiegłym roku w nowojorskim maratonie startowało 53 640 zawodników. Ci, którzy zapisali się na tegoroczną edycję, otrzymają zwrot opłaty startowej lub będą mieć gwarantowany udział w 2021, 2022 lub 2023 roku.

Berlin miał gościć biegaczy 26-27 września, ale w Niemczech do 24 października ma obowiązywać zakaz zgromadzeń publicznych powyżej 5 tys. osób.

Trasa maratonu w Berlinie należy do najszybszych na świecie. Siedem ostatnich rekordów świata w rywalizacji mężczyzn pobito właśnie w stolicy Niemiec, a aktualny – należący od 2018 roku do Kenijczyka Eliuda Kipchoge – wynosi 2:01.39.

Już wcześniej odwołano z tych samych względów prestiżowy maraton w Bostonie.

(PAP)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Enable Notifications.    Ok No thanks