REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportŁukasz Piszczek zrezygnował z gry w piłkarskiej reprezentacji Polski

Łukasz Piszczek zrezygnował z gry w piłkarskiej reprezentacji Polski

-

Łukasz Piszczek: w życiu czasami trzeba podejmować ciężkie, ale racjonalne decyzje fot.Bartłomiej Zborowski/EPA/REX/Shutterstock

Łukasz Piszczek zrezygnował z gry w polskiej drużynie narodowej. „Moja przygoda z reprezentacją dobiegła końca” – napisał na Facebooku 33-letni piłkarz. W biało-czerwonych barwach obrońca Borussii Dortmund rozegrał 65 meczów i zdobył trzy bramki.

„W życiu czasami trzeba podejmować ciężkie, ale racjonalne decyzje. Po długich przemyśleniach ja taką podjąłem. 11 lat zawsze z dumą reprezentowałem Polskę w seniorskiej reprezentacji. Był to wyjątkowy czas. Będę go zawsze bardzo miło wspominał” – napisał Piszczek.

REKLAMA

W seniorskiej reprezentacji Polski zadebiutował w 2007 roku. Powołał go holenderski selekcjoner Leo Beenhakker. Rok później znalazł się w ostatniej chwili w kadrze biało-czerwonych na mistrzostwa Europy w Austrii i Szwajcarii i wystąpił w pierwszym meczu z Niemcami (0:2) – wszedł na boisko w drugiej połowie.

Z czasem stał się podstawowym prawym obrońcą reprezentacji, a także BVB, w której występuje od 2010 roku. Przez kilka lat tworzył „polskie trio” w Dortmundzie wraz z Jakubem Błaszczykowskim i Robertem Lewandowskim.

Piszczek wystąpił również na Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie i cztery lata później we Francji, gdzie biało-czerwoni dotarli do ćwierćfinału. Na tegorocznym mundialu w Rosji wziął udział w dwóch spotkaniach, a podopieczni Adama Nawałki odpadli w fazie grupowej.

„Dziękuję przede wszystkim kibicom za wsparcie, trenerom: Leo Beenhakkerowi, Franciszkowi Smudzie, Waldemarowi Fornalikowi i Adamowi Nawałce dziękuję za zaufanie. Zawsze starałem się nauczyć od nich jak najwięcej, czerpać z ich doświadczenia i wiedzy. Dziękuję wszystkim osobom związanym z każdym sztabem szkoleniowym i moim kolegom z boiska, z którymi wspólnie miałem zaszczyt reprezentować Polskę w tych 65 meczach z orłem na piersi. Zostawię w swojej pamięci mecze, w których swoją grą dawaliśmy wszystkim kibicom wiele radości” – podkreślił Piszczek.

W lipcu z kadrą rozstał się selekcjoner Nawałka, który nie przedłużył umowy po nieudanym mundialu. Jego miejsce zajął Jerzy Brzęczek.

„Trenerowi Jerzemu Brzęczkowi i naszej reprezentacji życzę przede wszystkim dużo sukcesów” – zakończył Piszczek.

(PAP)

REKLAMA

2107696334 views

REKLAMA

REKLAMA

2107696565 views

REKLAMA

2109492956 views

REKLAMA

2107696706 views

REKLAMA

2107696805 views

REKLAMA

2107696913 views