REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportLN siatkarek - Polska - Bułgaria 1:3. Ósma porażka na pożegnanie z...

LN siatkarek – Polska – Bułgaria 1:3. Ósma porażka na pożegnanie z turniejem

-

Polskie siatkarki przegrały w Sofii z Bułgarią 1:3 (25:22, 13:25, 17:25, 22:25) w ostatnim meczu Ligi Narodów. Podopieczne Stefano Lavariniego już wcześniej straciły szansę na awans do turnieju Final Eight, który odbędzie się w Ankarze.

Polki przegrywając w sobotę z Dominikaną 2:3, straciły szansę na awans do turnieju finałowego. Nie groził im też spadek z Ligi Narodów (biało-czerwone są w gronie tzw. krajów pływających, które mogą zostać zdegradowane), więc do spotkania z gospodyniami przystąpiły bez większej presji. Bułgarki z kolei też są w gronie reprezentacji, które muszą walczyć o utrzymanie, a tego nie były jeszcze pewne przed ostatnim pojedynkiem.

REKLAMA

Lavarini w pożegnalnym występie dał szansę zmienniczkom. W pierwszej szóstce pojawiły się Aleksandra Gryka, Monika Fedusio, a na rozegraniu Alicja Grabka zastąpiła Joannę Wołosz.

Biało-czerwone na początku seta wypracowały kilkupunktową przewagę, dobrze radziły sobie w przyjęciu zagrywki, ale też same zepsuły cztery serwisy. Do tego też przytrafiło się kilka błędów w ataku, dzięki temu Bułgarki zdobywały punkty „za darmo” i wciąż mogły mieć nadzieje na odwrócenie losów tej partii. Ta szansa dla nich pojawiła się w końcówce, gdy zdobyły trzy punkty z rzędu i doprowadziły do remisu 20:20. Odpowiedź Polek była natychmiastowa, dzięki m.in. dwóm akcjom Agnieszki Kąkolewskiej podopieczne Lavariniego wygrały 25:22.

Kolejne odsłony przebiegały już pod dyktando gospodyń. W drugim secie w polskim zespole Olivia Różański próbowała ratować sytuację, ale bez wsparcia koleżanek niewiele mogła zrobić. Przy stanie 11:14 nastąpiła prawdziwa zapaść w ekipie biało-czerwonych. Po kilku kolejnych nieudanych akcjach mocno zdenerwowany Lavarini poprosił o czas, ale nie przyniosło to żadnego efektu – rywalki zdobyły w końcówce osiem punktów z rzędu.

Niewiele lepiej wyglądała gra biało-czerwonych w kolejnym secie. Znów mnożyły się błędy w polu serwisowym i w ataku. W Bułgarii pierwszoplanową rolę grała Maria Jordanowa, która momentami była nie do zatrzymania. W czwartej partii Polki dość długo dotrzymywały kroku Bułgarkom i wydawało się, że przedłużenie meczu do tie-breaka jest realne. Tymczasem, podobnie jak w kilku poprzednich spotkaniach, znów zabrakło chłodnej głowy w kluczowych momentach. Nie było też zawodniczki, która wzięłaby ciężar na swoje barki, a ataki poza boisko ułatwiły tylko zadanie rywalkom. Bułgarki zasłużenie zwyciężyły i mogły cieszyć się z pozostania w rozgrywkach na kolejny sezon.

Biało-czerwone zakończyły udział w Lidze Narodów z bilansem czterech zwycięstw i ośmiu porażek. W turnieju w Sofii przegrały wszystkie cztery spotkania, wcześniej uległy reprezentacjom Włoch 1:3, Chin 0:3 i Dominikany 2:3.

(PAP)

REKLAMA

2105249029 views

REKLAMA

2105249261 views

REKLAMA

2107045654 views

REKLAMA

2105249405 views

REKLAMA

2105249505 views

REKLAMA

2105249614 views