REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Sport LM siatkarzy – Jastrzębski Węgiel w fazie grupowej

LM siatkarzy – Jastrzębski Węgiel w fazie grupowej

-

- Advertisement -

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla dominowali od pierwszej do ostatniej akcji fot.Facebook

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla pokonali w czwartek na wyjeździe rumuńską Arcadę Galati 3:0 (25:18, 25:16, 25:17) i awansowali do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Grupowymi rywalami zespołu trenera Luke’a Reynoldsa będą rosyjski Zenit Kazań, słoweński ACH Volley Ljubljana oraz niemiecki Berlin Recycling Volleys. Gospodarzami dwóch turniejów będą kluby z Berlina (grudzień) i Kazania (luty).

Jastrzębianie w podróż do Rumunii wyruszyli w niedzielę, wrócą w piątek, a mecz trwał 71 minut. Zawodnicy trenera Reynoldsa podkreślali, że są faworytami tej rywalizacji i potwierdzili to na parkiecie.

Dominowali od pierwszej do ostatniej akcji. Szkoleniowiec gospodarzy Sergiu Stancu prosił o przerwy, wymieniał rozgrywających, rotował składem, ale nie był w stanie odmienić losów spotkania.

Siatkarze z Jastrzębia–Zdroju bardzo mocno zagrywali, lepiej blokowali i byli skuteczniejsi w ataku. W efekcie już w pierwszym secie na ich twarzach pojawił się uśmiech.

Każdą partię spotkania wygrali wyraźnie, nawet kiedy w trzecim secie na boisku pojawiła się klubowa młodzież – 19-latkowie Michał Gierżot i Patryk Cichosz – Dzyga.

Początkowo w Gałaczu miał zostać rozegrany turniej z udziałem także zespołu Fino Kaposvar VC. Węgrzy zrezygnowali z powodu zakażeń koronawirusem w zespole.

Druga runda kwalifikacji jest dla jastrzębian pechowa. Początkowo o awansie miały decydować trzy turnieje (po kolei u każdego z uczestników), potem dwa – w Jastrzębiu (13-15 października) i Gałaczu (27-29). Kiedy zakażenia koronawirusem stwierdzono w polskiej ekipie, a krótko potem także w węgierskiej, CEV anulowała zawody w Polsce.

Działacze z Gałacza początkowo domagali się rozstrzygnięcia zaplanowanych w Jastrzębiu meczów walkowerami na ich korzyść.

Ostatecznie jednak ustalono, że kwalifikację zdobędzie zwycięzca zawodów w Rumunii, które najpierw przeniesiono o dwa tygodnie z powodu zakażeń w ekipie gospodarzy, a potem okazało się, że odbędą się w okrojonej obsadzie, bez Węgrów, którzy formalnie przegrali oba swoje spotkania po 0:3 w setach i 0-75 w punktach.

Jastrzębianie byli gospodarzem turnieju pierwszej rundy eliminacji. Śląska drużyna pokonała wówczas białoruskiego Stroitiela Mińsk i holenderskie Draisma Dynamo Apeldoorn po 3:0.

(PAP)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Enable Notifications    Ok No thanks