Strona główna Sport Liga włoska - Inter nie wykorzystał potknięcia Milanu

Liga włoska – Inter nie wykorzystał potknięcia Milanu

-

Prowadzący w tabeli piłkarze AC Milan przegrali u siebie z Atalantą Bergamo 0:3 w hicie 19. kolejki Serie A. Mimo porażki utrzymali pozycję lidera, bo drugi w zestawieniu Inter Mediolan jedynie bezbramkowo zremisował na wyjeździe z Udinese.

Bramki dla Atalanty zdobyli Cristian Romero w 26. minucie, Josip Ilicic z rzutu karnego w 53. i Duvan Zapata w 77.

2147483647 clicks

To była druga porażka Milanu w tym sezonie. Wcześniej przegrał z broniącym tytułu Juventusem Turyn 1:3. Atalanta natomiast może się pochwalić serią dziesięciu meczów bez porażki. Awansowała na czwarte miejsce, a do lidera traci siedem punktów.

19. kolejka jest ostatnią w rundzie jesiennej. Prowadzenie w tabeli na tym etapie rozgrywek to dobry znak dla Milanu. W ostatnich dziesięciu latach tylko dwa razy lider na półmetku nie sięgał ostatecznie po tytuł – Napoli w 2016 i 2018 roku. Natomiast w całej historii Serie A, w 66,8 proc. przypadków mistrz jesieni zostawał mistrzem całego sezonu.

Udinese natomiast okazało się pierwszym w tym sezonie zespołem, któremu Inter nie zdołał strzelić gola. Trener mediolańczyków Antonio Conte był tak sfrustrowany, że sędzia w końcówce meczu odesłał go na trybuny. Inter traci do Milanu dwa punkty.

Trzecia w zestawieniu jest AS Roma z sześcioma punktami straty. Stołeczny zespół w dramatycznych okolicznościach zdołał pokonać u siebie Spezię 4:3. Goście do remisu 3:3 doprowadzili w 90. minucie, ale w drugiej doliczonej przez sędziego Roma zdołała odpowiedzieć bramką Lorenzo Pellegriniego.

W niedzielę szósty Juventus zagra u siebie z Bologną. To będzie konfrontacja dwóch polskich bramkarzy – Wojciecha Szczęsnego i Łukasza Skorupskiego. Tego samego dnia piąte w tabeli Napoli Piotra Zielińskiego na wyjeździe zmierzy się z dziewiątą Veroną Pawła Dawidowicza.