Strona głównaSportLiga włoska - Fiorentina Drągowskiego pokonała Napoli Milika i Zielińskiego

Liga włoska – Fiorentina Drągowskiego pokonała Napoli Milika i Zielińskiego

-

Bartłomiej Drągowski był bezbłędny w pojedynku przeciwko Napoli fot.Claudio Govannoni/EPA-EFE/Shutterstock

Fiorentina, z Bartłomiejem Drągowskim w bramce, na wyjeździe pokonała 2:0 Napoli, w którego składzie znaleźli się Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński, w meczu 20. kolejki włoskiej ekstraklasy piłkarskiej.

Drągowski był bezbłędny, a bramki dla jego zespołu zdobyli Federico Chiesa w 26. minucie i Dusan Vlahovic w 74.

Milik rozegrał całe spotkanie, natomiast Zieliński został zmieniony w 64. minucie.

Napoli z 12 ostatnich ligowych spotkań zdołało wygrać tylko jedno i w tabeli zajmuje 11. miejsc. Fiorentina sklasyfikowana jest o jedną pozycję niżej.

Kilka godzin wcześniej drugą w sezonie bramkę zdobył Karol Linetty. Jego Sampdoria Genua uległa jednak na wyjeździe 1:5 Lazio Rzym. Polski piłkarz honorowe trafienie zanotował w 70. minucie, kiedy wykorzystał kiepskie zagranie bramkarza Lazio Thomasa Strakoshy, który odbił piłkę przed siebie.

Linetty rozegrał całe spotkanie, podobnie jak jego klubowy kolega Bartosz Bereszyński.

Sampdoria zajmuje w tabeli 16. miejsce, a nad strefą spadkową ma pięć punktów przewagi.

Lazio natomiast jest trzecie. To było 11. z rzędu ligowe zwycięstwo stołecznej ekipy i do prowadzącego Juventusu Turyn traci już tylko trzy punkty. Bohaterem rzymian w sobotę był Ciro Immobile, który zdobył trzy bramki. Z 23 golami zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji najlepszych strzelców.