Strona głównaSportLiga włoska - dwie bramki Milika dały zwycięstwo Napoli

Liga włoska – dwie bramki Milika dały zwycięstwo Napoli

-

Arkadiusz Milik zdobył swoje pierwsze bramki w tym sezonie fot.Ciro Fusco/EPA-EFE/Shutterstock

Arkadiusz Milik zdobył obie bramki dla Napoli w wygranym 2:0 meczu u siebie z Veroną w 8. kolejce Serie A. To pierwsze gole polskiego piłkarza w obecnym sezonie we Włoszech. Od 65. minuty grał też Piotr Zieliński, a w ekipie gości przez pierwszą godzinę – Mariusz Stępiński.

Początek sezonu nie był udany dla Milika. Polski napastnik nie trafiał do siatki, na dodatek miał problemy zdrowotne.

„Przełamanie” nastąpiło w październiku. W minioną niedzielę 25-letni zawodnik strzelił gola dla reprezentacji narodowej w wygranym 2:0 w Warszawie meczu z Macedonią Północną, po którym kadra Jerzego Brzęczka zapewniła sobie awans na Euro 2020, a teraz okazał się bohaterem Napoli w starciu z Veroną.

Pierwszą bramkę Milik zdobył sprytnym strzałem z bliska w 37. minucie, po mocnym podaniu z lewej strony Fabiana Ruiza. Wynik spotkania ustalił w 67. minucie, gdy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Lorenzo Insigne – stojąc przed bramkarzem – popisał się dość ekwilibrystycznym uderzeniem.

W sobotę grał do 81. minuty, natomiast pomocnik gospodarzy Piotr Zieliński pojawił się na murawie w 65. minucie. W zespole Verony w podstawowym składzie wybiegł Mariusz Stępiński, ale po godzinie został zmieniony. Paweł Dawidowicz był rezerwowym gości.

Napoli awansowało na czwarte miejsce w tabeli (16 pkt), a Verona jest trzynasta (9 pkt).