Czyste konto Szczęsnego w derbach Rzymu

-

Wojciech Szczęsny fot.Maurizio Innocenti/EPA
Wojciech Szczęsny w derbach Rzymu nie dał się ani razu zaskoczyć  fot.Maurizio Innocenti/EPA

Piłkarze AS Roma pokonali w derbach „Wiecznego Miasta” Lazio 2:0 w 12. kolejce włoskiej ekstraklasy. Czyste konto zachował bramkarz gospodarzy Wojciech Szczęsny. Wcześniej Torino, którego kapitanem jest Kamil Glik, przegrało u siebie z Interem Mediolan 0:1.

Bramki dla Romy zdobyli Bośniak Edin Dżeko (w 10. minucie z rzutu karnego) oraz Gervinho z Wybrzeża Kości Słoniowej (62.). Zwycięzcy awansowali na pozycję wicelidera Serie A. Mają 26 punktów i ustępują o jeden Interowi (Glik rozegrał cały mecz w Turynie, zobaczył żółtą kartkę). Obie ekipy mogą spaść o jedną pozycję, jeśli wieczorem Fiorentina (24 pkt), której piłkarzem jest Jakub Błaszczykowski, wygra na wyjeździe z Sampdorią Genua.

Drugie z rzędu ligowe zwycięstwo odniósł broniący tytułu Juventus Turyn. „Stara Dama” pokonała na wyjeździe Empoli 3:1 i awansowała na siódmą pozycję z dorobkiem 18 pkt. W składzie gospodarzy do 86. minuty grał Piotr Zieliński, a cały mecz rozegrał bramkarz Łukasz Skorupski.

Na pozycję lidera Serie A wróciła Fiorentina. Rywal Lecha Poznań w grupie I Ligi Europejskiej na wyjeździe pokonał Sampdorię 2:0. Na listę strzelców wpisali się Słoweniec Josip Ilicic (z rzutu karnego) oraz Chorwat Nikola Kalinic. W ekipie gości nie wystąpił tym razem Jakub Błaszczykowski. Polski pomocnik nie znalazł się w meczowej „18”.

Fiorentina ma 27 punktów, tyle samo, co drugi w tabeli Inter Mediolan. Tylko punkt mniej ma Roma. Z kolei tuż za podium znajduje się obecnie z 25 pkt Napoli. Rywal Legii w grupie D Ligi Europejskiej pokonał u siebie Udinese 1:0, a jedynego gola zdobył w 53. minucie Argentyńczyk Gonzalo Higuain.