Strona główna Sport Liga włoska - bramka Milika w Weronie

Liga włoska – bramka Milika w Weronie

-

Arkadiusz Milik zdobył w tym sezonie w Serie A już dziesięć bramek fot.Facebook

Arkadiusz Milik zdobył bramkę dla Napoli w zwycięskim wyjazdowym meczu z Veroną (2:0) w 27. kolejce ekstraklasy Włoch. To dziesiąte trafienie piłkarza reprezentacji Polski w tym sezonie Serie A.

W 38. minucie Milik obecnie najskuteczniejszy zawodnik drużyny z Neapolu, dobrze ustawił się do dośrodkowania z rzutu rożnego Matteo Politano i głową posłał piłkę tuż przy słupku bramki gospodarzy. Wynik ustalił w końcówce spotkania Meksykanin Hirving Lozano.
Milik pozostał na boisku do 72. minuty, zmieniony przez Belga Driesa Mertensa. Drugi z Polaków w barwach Napoli – Piotr Zieliński rozegrał całe spotkanie. Od 84. minuty w ekipie gospodarzy grał Mariusz Stępiński.

Neapolitańczycy umocnili się na szóstym miejscu w tabeli i nie rezygnują z walki o Ligę Mistrzów.

W drugim wtorkowym meczu, z udziałem trzech Polaków, SPAL Ferrara przegrała z Cagliari 0:1. W ostatnich sekundach bramkę na wagę trzech punktów zdobył syn charyzmatycznego trenera Atletico Madryt Diego Simeone – Giovanni. W drużynie SPAL wystąpili Thiago Cionek i Arkadiusz Reca, a po drugiej stronie – Sebastian Walukiewicz.

W poniedziałkowym meczu Juventus Turyn odniósł zwycięstwo w Bolonii 2:0. Bramki obrońców tytułu mistrzowskiego bronił Wojciech Szczęsny. Wynik został ustalony jeszcze przed przerwą po golach Portugalczyka Cristiano Ronaldo (z rzutu karnego) oraz Argentyńczyka Paulo Dybali. Juventus umocnił się na prowadzeniu w tabeli Serie A, powiększając do czterech punktów przewagę nad Lazio.

Między słupkami stanął również Bartłomiej Drągowski, broniąc bramki Fiorentiny w zremisowanym 1:1 meczu z Brescią. We Florencji gospodarze mieli wyraźną przewagę nad outsiderem rozgrywek, ale nie potrafili jej wykorzystać,

Obie bramki padły przed przerwą (Drągowski skapitulował przy rzucie karnym, egzekwowanym przez Alfredo Donnarummę). Powrócił do drużyny Fiorentiny Franck Ribery, który przez wiele miesięcy leczył kontuzję stawu skokowego.