Strona głównaSportLiga włoska - bezramkowy remis Napoli, porażka Sampdorii

Liga włoska – bezramkowy remis Napoli, porażka Sampdorii

-

Arkadiusz Milik miał kilka okazji do zdobycia bramki, ale nie wykorzystał żadnej fot.Cesare Abbate/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Piłkarze wicelidera Napoli, z Arkadiuszem Milikiem i Piotrem Zielińskim w składzie, zremisowali u siebie z Torino 0:0 w 24. kolejce włoskiej ekstraklasy i tracą do Juventusu już 13 punktów. Sampdoria, z Bartoszem Bereszyńskim i Karolem Linettym, przegrała z Interem 1:2.

Faworyzowana drużyna z Neapolu miała dużą przewagę, atakowała bramkę Torino do końca spotkania, ale zabrakło skuteczności. Kilka razy bliski zdobycia bramki był Milik, np. w drugiej połowie trafił w słupek.

Dla Napoli to trzeci ligowy remis w ostatnich czterech meczach – za każdym razem po 0:0.

Milik i Zieliński rozegrali cały mecz. Ich zespół ma obecnie 53 punkty i traci już trzynaście do prowadzącego Juventusu, który dwa dni wcześniej pokonał u siebie Frosinone 3:0. W bramce lidera tabeli wystąpił Wojciech Szczęsny, a w obronie gości Bartosz Salamon (żółta kartka).

Porażkę 1:2 w wyjazdowym meczu z Interem poniosła w niedzielę Sampdoria. W zespole z Genui w wyjściowym składzie pojawili się Bereszyński i Linetty. Ten pierwszy grał do 81. minuty, a Linetty (żółta kartka) całe spotkanie.

Wcześniej w niedzielę swoją pierwszą bramkę w sezonie zdobył Łukasz Teodorczyk, dzięki czemu jego Udinese pokonało zamykające tabelę Chievo Werona 1:0.

Teodorczyk wszedł na boisko w 82. minucie. Kilka chwil później sędzia przyznał gospodarzom rzut karny i to właśnie Polak podszedł do piłki ustawionej na jedenastym metrze. Jego strzał obronił bramkarz Stefano Sorrentino, ale dobitka 27-letniego napastnika była już skuteczna.

W zespole Chievo Paweł Jaroszyński rozegrał cały mecz, a Mariusz Stępiński opuścił boisko w 70. minucie.

Bohaterem w sobotę okazał się Krzysztof Piątek. Napastnik, który w styczniu przeszedł z Genoi do Milanu, zdobył dwie efektowne bramki, a jego zespół pokonał w Bergamo Atalantę 3:1. Polski piłkarz ma już 17 goli w lidze, o dwa ustępuje tylko Portugalczykowi Cristiano Ronaldo.

W 68. minucie Piątek został zmieniony przez Patricka Cutrone. Rezerwowym Atalanty był Arkadiusz Reca.

Sobotnie spotkanie było ważne w walce o czwarte miejsce w tabeli, ostatnie premiowane grą w Lidze Mistrzów. Zajmujący tę lokatę Milan ma 42 punkty, a Romę (jeden mecz mniej), Atalantę i Lazio wyprzedza o cztery.